• 17.06.2020 Zakład Chemii Organicznej

Uwaga!

Nie wszystkie osoby dostarczyły rozwiązania zadań do poszczególnych seminariów. Proszę uzupełnić braki do dnia 16 czerwca 2020 r.

Jest to warunek uzyskania wpisu o zaliczeniu przedmiotu.

KOLOKWIUM - wyniki

Wszystkie osoby, które przystąpiły do testu  w dniu 10 czerwca 2010 r. - zaliczyły kolokwium z przedmiotu "Postępy syntezy organicznej w projektowaniu leków"

MATERIAŁY DLA STUDENTÓW - pliki do pobrania

Uwaga Studenci II roku Farmacji!

Ostateczny termin nadsyłania opracowań do poszczególnych tematów seminaryjnych (bieżących i zaległych) upływa 8 czerwca 2020 r.

Osoby, które nie nadeślą prac w wyznaczonym terminie nie zostaną dopuszczone do kolokwium i nie uzyskają zaliczenia z przedmiotu „Postępy syntezy organicznej w projektowaniu leków”.

Kolokwium z przedmiotu „Postępy syntezy organicznej w projektowaniu leków” w formie testu jednokrotnego wyboru odbędzie się elektronicznie na platformie edukacyjnej Uczelni https://umb.eduportal.pl dnia 10 czerwca (środa) 2020 r. o godz. 10:00.

Uwaga studenci II roku kierunku Farmacja

Realizację przedmiotu „Postępy syntezy organicznej w projektowaniu leków”
    w roku akademickim 2019/2020 rozpoczniemy od dnia 4 maja 2020 r.

Termin rozpoczęcia realizacji przedmiotu został przesunięty o jeden tydzień w związku z kolokwium II z przedmiotu „Chemia organiczna” na kierunku Farmacja rok II. Wszystkie wytyczne dotyczące tego przedmiotu bez zmian zgodnie z regulaminem oraz sylabusem tego przedmiotu.

Proszę systematycznie sprawdzać informacje pojawiające się na stronie ZChOrg w zakładce Dydaktyka/Farmacja/Postępy syntezy organicznej w projektowaniu leków.

Skrócony regulamin realizacji i zaliczenia przedmiotu:

1. Zajęcia z przedmiotu pt. „Postępy syntezy organicznej w projektowaniu leków” odbywają się w wymiarze godzin przewidzianym programem studiów – 15 godzin seminaryjnych na grupę.
    2. Zajęcia odbywają się w formie wskazanej w aktualnościach.
    3. Tematy zajęć i osoby za nie odpowiedzialne są zamieszczane sukcesywnie na stronie internetowej Zakładu w zakładce: Materiały dla studentów.
    4. Student jest obowiązany zapoznać się z zamieszczonymi na stronie materiałami i zadaniami. Wykonane zadania należy przesłać w wyznaczonym terminie, w formie pliku word lub pdf, do osoby odpowiedzialnej za dany temat.
    5. Tematy i zadania będą pojawiały się co tydzień na stronie internetowej.
    6. Kryteria oceniania:
      • Wykonanie i przesłanie wszystkich zadań.
      • Zaliczenie kolokwium obejmującego zagadnienia ze wszystkich tematów seminaryjnych. Zaliczenie odbywa się w systemie punktowym – 60% punktów maksymalnych.
      • Osoby, które nie uzyskały wymaganej liczby punktów, mogą przystąpić do kolokwium poprawkowego.

UWAGA! W celu umożliwienia realizacji programu kształcenia z przedmiotu „Postępy syntezy organicznej w projektowaniu leków” studenci w czasie zawieszenia zajęć powinni przygotować się z teorii dotyczącej następujących zagadnień:

1. Zajęcia realizowane w dniach 4-8 maja 2020 r.:

Tytuł: Chemia kombinatoryczna i jej zastosowanie w projektowaniu i syntezie potencjalnych leków

Osoba prowadząca: dr hab. Danuta Drozdowska

e-mail: danuta drozdowska@umb.edu.pl

Zadanie: plik z instrukcją do wykonania

Termin przesłania opracowanych zadań – do dnia 11 maja 2020 r.

2. Zajęcia realizowane w dniach 11-15 maja 2020 r.:

Tytuł: Synteza peptydów na fazie stałej

Osoba prowadząca: dr hab. Agnieszka Markowska

e-mail: agnieszka.markowska@umb.edu.pl

Zadanie: plik z instrukcją do wykonania

Termin przesłania opracowanych zadań – do dnia 18 maja 2020 r.

3. Zajęcia realizowane w dniach 18-22 maja 2020 r.:

Tytuł: Zastosowanie promieniowania mikrofalowego w syntezie organicznej. Zielona chemia

Osoba prowadząca: dr Irena Bruzgo

e-mail: irena.bruzgo@umb.edu.pl

Zadanie: plik z instrukcją do wykonania

Termin przesłania opracowanych zadań – do dnia 25 maja 2020 r.

4. Zajęcia realizowane w dniach 25-29 maja 2020 r.:

Tytuł: Metateza w syntezie organicznej. Reakcje krzyżowego sprzęgania katalizowane przez pallad

Osoba prowadząca: dr Irena Bruzgo

e-mail: irena.bruzgo@umb.edu.pl

Zadanie: plik z instrukcją do wykonania

Termin przesłania opracowanych zadań – do dnia 1 czerwca 2020 r.

5. Zajęcia realizowane w dniach 1-5 czerwca 2020 r.:

Tytuł: "Click Chemistry" dogodna metoda modyfikacji znanych środków leczniczych

Osoba prowadząca: dr Anna Pućkowska

e-mail: anna.puckowska@umb.edu.pl

Zadanie: plik z instrukcją do wykonania

Termin przesłania opracowanych zadań do dnia 8 czerwca 2020 r.