Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. O projekcie.
  • Treść niedostępna...

Ostatnia zmiana 13.11.2023 przez Dział Projektów Pomocowych

O projekcie

Logotypy fundusze UE

AKTUALNOŚCI                    O projekcie                    Kontakt                    HARMONOGRAM WSPARCIA

O projekcie

W dniu 11.03.2016 r w Ministerstwie Zdrowia w Warszawie została podpisana umowa o dofinansowanie projektu:

„Wdrożenie programu rozwoju Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku z wykorzystaniem Centrum Symulacji Medycznej”.

Umowę w imieniu Uczelni podpisał prof. dr hab. Adrian Chabowski – Prorektor ds. Studenckich.

prof. Adrian Chabowski                                podpisanie umowy

Głównym celem projektu jest podniesienie jakości praktycznego kształcenia studentów UMB na kierunkach: lekarskim, lekarsko-dentystycznym, pielęgniarstwo, położnictwo poprzez opracowanie i wdrożenie Programu Rozwojowego Uczelni, w tym utworzenie Centrum Symulacji Medycznej.

Główne zadania, które zostaną zrealizowane w ramach projektu to:

1. Przyjęcie Programu Rozwoju Uczelni, w tym zakup wyposażenia do Centrum Symulacji Medycznej
    2. Przygotowanie kadry do prowadzenia zajęć i administrowania CSM
    3. Realizacja Programu Rozwoju Uczelni w ramach działań międzyuczelnianych – tj. udział w międzyuczelnianych spotkaniach informacyjnych, uczestnictwo studentów w międzyuczelnianych zawodach symulacyjnych, przygotowanie przez kadrę naukowo-dydaktyczną międzyuczelnianych scenariuszy symulacyjnych
    4. Realizacja Programu Rozwoju Uczelni w ramach działań uczelnianych – tj. poprzez prowadzenie mentoringu praktycznego nauczania studentów VI r. kierunku lekarskiego, utworzenie wortalu szkoleniowo-informacyjnego dotyczącego symulacji medycznej, utworzenie program symulowanych pacjentów.

W ramach projektu zostanie zakupione wyposażenie do następujących sal:

Sale symulacji wysokiej wierności:

1. Blok operacyjny
    2. Sala intensywnej terapii
    3. Sala szpitalnego oddziału ratunkowego
    4. Symulator karetki
    5. Sala porodowa
    6. Sala pielęgniarska wysokiej wierności
    7. Pomieszczenie kontrolne

Sale symulacji niskiej wierności:

1. Sala symulacji z zakresu ALS
    2. Sala symulacji z zakresu BLS
    3. Pracownia nauki umiejętności technicznych
    4. Sala laboratoryjnego nauczania umiejętności klinicznych
    5. Sala do nauki umiejętności chirurgicznych

Pozostałe sale dydaktyczne:

1. Sala ćwiczeń z pacjentami standaryzowanymi
    2. Sala do ćwiczeń umiejętności pielęgniarskich
    3. Sala do ćwiczeń umiejętności położniczych
    4. Sala egzaminu OSCE

Sale do nauki umiejętności stomatologicznych:

1. Pracownia interdyscyplinarna
    2. Pracownia specjalistyczna
    3. Laboratoria materiałowe

Inne sale:

1. Pracownia rzeczywistości wirtualnej
    2. Pracownia komputerowego wspomagania nauczania (10 stanowisk)

Projekt realizowany będzie w okresie od 01.03.2016 r. do 28.02.2023 r., zajęcia ze studentami będą prowadzone już od roku akademickiego 2017/2018.

Łączna wartość projektu to 21 289 743,93 zł.

Projekt jest w 100% dofinansowany:

• ze środków europejskich w kwocie 17 942 996,18 zł,
    • ze środków dotacji celowej w kwocie 3 346 747,75 zł.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Oś priorytetowa V. Wsparcie dla obszaru zdrowia, działanie 5.3 Wysoka jakość kształcenia na kierunkach medycznych.