Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Projekt pn. "Wdrożenie programu rozwoju Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku" 2014 - 2015.
  • Treść niedostępna...

    powrót
    Ostatnia zmiana 08.09.2021 przez Administrator UMB

    Projekt pn. "Wdrożenie programu rozwoju Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku" 2014 - 2015

     

     

    W ramach projektu pn. "Wdrożenie programu rozwoju Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku" w siedzibie UMB realizowane były dwie edycje bezpłatnych szkoleń z przedsiębiorczości dla studentów studiów stacjonarnych kierunku lekarskiego, fizjoterapii i pielęgniarstwa.

    Pierwsza edycja odbyła się w okresie: III - VI 2014r., druga: II - V 2015r. Studenci uczestniczyli w następujących zajęciach:

     

    1.      ABC działalności gospodarczej - od założenia do rozwoju własnej firmy (12 godz.)

    Celem szkolenia jest: nabycie przez uczestników praktycznych umiejętności z zakresu zakładania, prowadzenia i rozliczania działalności gospodarczej; poznania zasad marketingu, Public relations (PR); uzyskanie informacji na temat zewnętrznych źródeł finansowania działalności gospodarczej.

    2.      Zasady prowadzenia indywidualnej i grupowej praktyki lekarskiej (6 godz.)

    Celem szkolenia jest: nabycie przez uczestników podstawowej wiedzy na temat zakładania i prowadzenia indywidualnej oraz grupowej praktyki lekarskiej, a także uzyskanie informacji na temat ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej osób pracujących w służbie zdrowia.

    3.      Twój pierwszy krok do kariery (6 godz.)

    Celem szkolenia jest nabycie przez uczestników praktycznych umiejętności zachowań asertywnych w relacjach zawodowych; opanowanie sztuki autoprezentacji; nabycie umiejętności poprawnego pisania dokumentów aplikacyjnych; przygotowanie uczestników do rozmowy o pracę.

    4.      Przedsiębiorczość akademicka (12 godz.)

    Celem szkolenia jest wyposażenie uczestników w niezbędna wiedze na temat przedsiębiorczości akademickiej (wprowadzenie do przedsiębiorczości; formy przedsiębiorczości akademickiej; komercjalizacja badań naukowych; formy finansowania przedsiębiorczości akademickiej; prawne zagadnienia przedsiębiorczości akademickiej; tworzenie Biznes Planu).   

     

    Łącznie w szkoleniach wzięło udział 274 studentów.