• Ostatnia zmiana 13.06.2017 przez Dział Nauki i Współpracy Międzynarodowej

  Horyzont 2020

  Aktualności

  • 28 czerwca w Krakowie odbędzie się spotkanie dotyczące przygotowania wniosku na otwarty konkurs COFUND 2017 MSCA H2020. Prezentację będą prowadziły przedstawicielki UMB. Więcej informacji i możliwość rejestracji tutaj.

   

  • Komisja Europejska opublikowała nową ocenę pierwszych lat trwania Programu Ramowego Badań i Innowacji Horyzont 2020. Więcej informacji w komunikacie Komisji Europejskiej i na stronie KPK.

   

  • Inicjatywa Leków Innowacyjnych (IMI) we współpracy z głównymi europejskimi firmami diagnostycznymi i Wellcome Trust zaprasza na warsztaty konsultacyjne dotyczące „Diagnostyki ukierunkowanej na zmniejszenie oporności na środki przeciwdrobnoustrojowe (AMR)” (Diagnostics for reducing antimicrobial resistance). Warsztaty odbędą się w Brukseli 19 czerwca 2017 r. Więcej informacji na stronie KPK.

   

  • Zbliżające się konferencje w obszarze NMBP (więcej informacji na stronie KPK):

  Konferencja EuroNanoForum 2017, 22-24 czerwca 2017, Valetta, Malta

  VIII Krajowa Konferencja Nanotechnologii, 20-23 czerwca 2017rŁódź

  InterNanoPoland, 22-23 czerwca 2017, Katowice

   

   

  • Imperial College London i Polska Akademia Nauk zapraszają na spotkanie informacyjne: "ERC Workshop: How to succeed in an ERC grant application?" 28 czerwca 2017 w Warszawie. Warsztaty są skierowane do naukowców zainteresowanych aplikowaniem o granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC). Rejestracja trwa do 19 czerwca. Więcej informacji na stronie MNiSW.

   

  • Fundacja Technology Partners uruchomiła we współpracy z 12 partnerami z Unii Europejskiej program dofinansowania transferu technologii w ramach czterech kluczowych branż: zdrowie, żywność/rolnictwo, lotnictwo i ICT (informatyka i telekomunikacja). Wnioski na dofinansowanie można składać do 5 września br. na specjalnie przygotowanej platformie. Strona projektu ACTTiVAte.

   

  • Do 6 września 2017 jest czas na zgłaszanie wniosków do konkursu o nagrodę Horizon Prize - Birth Day Inducement Prize [IPr]

   

   

  • 19 października 2017 w Monachium odbędzie się spotkanie brokerskie "Nanotechnology & Advanced Materials Brokerage Event 2017"

   

  • Komisja Europejska przeznaczyła 70 milionów euro na realizację projektów w ramach programu Ebola+. Konkurs trwa 2 lata, nabór wniosków jest ciągły, a pozostałe cut-off dates to: 16 marca 201714 września 2017 i 15 marca 2018. W ramach projektów oczekuje się odkryć naukowych, przeprowadzenia badań przedklinicznych i klinicznych, walidacji zarówno terapii jak i szczepionek, rozwoju diagnostyki, a także innowacyjnych rozwiązań i narzędzi dla stabilności szczepionek podczas transportu i przechowywania. Więcej informacji znajduje się na stronie IMI 2.