• Ogłoszenia

  Webinaria ,,Your PhD in France”

  13.01.2021 12:52
  Autor: Dział Współpracy Międzynarodowej

  Dział Współpracy Międzynarodowej informuje o możliwości wzięcia udziału w serii webinariów „Your PhD in France” organizowanych wspólnie przez Ambasady Francji w Polsce, Czechach, Słowacji, Węgrzech i Austrii. Celem wydarzenia jest promocja studiów doktoranckich na uczelniach francuskich, z naciskiem na studia w trybie tzw. „cotutelle” czyli odbywanych w dwóch krajach jednocześnie i kończącym się uzyskaniem jednego, wspólnego dyplomu.

  Webinary będą odbywać się od 19 stycznia do 3 lutego br. Podczas każdego z nich będzie możliwe słuchanie oraz zadawanie pytań przedstawicielom szkół doktorskich na francuskich uniwersytetach oraz absolwentom.

   

  Harmonogram poszczególnych webinariów:

  1. The basics of research and doctoral studies in France: 19/01/2021 
  2. Natural Sciences: 26/01/2021
  3. Social Sciences: 27/01/2021
  4. Health & Life Sciences: 02/02/2021
  5. Artificial Intelligence applied to Environment: 03/02/2021

   

  Program pierwszego webinaru  ,,The basics of research and doctoral studies in France”, będzie obejmował:

  • Prezentacje szkół doktorskich, opis rekrutacji, możliwości badawcze, finansowania itp. Prelegentem będzie Aude Chanson, Kierownik Działu Badawczego Campus France i Melike Riollet, Kierownik ds. Międzynarodowych w Association Bernard Gregory,
  • Wywiad z Veroniką Lelákovą, która niedawno ukończyła studia doktoranckie w ramach współpracy doktorskiej między Francją a Czechami,
  • Sesje pytań i odpowiedzi.

   

  Organizator zaleca wzięciu udziału w pierwszym webinarze przed dołączeniem do kolejnych spotkań tematycznych.

   

  Aby wziąć udział w webinarach należy zarejestrować się oraz wypełnić formularz na stronie (minimum jeden dzień przed planowanym wydarzeniem): https://bit.ly/3b5QB6h.

   

  Zapraszamy do współpracy

  Dział Współpracy Międzynarodowej UMB

  Powrót