• Ogłoszenia

  Kolejny kierunek mobilności – nowa umowa międzyinstytucjonalna w ramach nowej perspektywy Programu Erasmus+ z Uniwersytetem w Palermo

  13.07.2022 14:17
  Autor: Dział Współpracy Międzynarodowej

   

  UMB zawarł nową umowę z Uniwersytetem w Palermo (Università degli Studi di Palermo) Palermo, Włochy. Umowa przewiduje wyjazdy studentów i doktorantów w celu studiowania, a także wyjazdy nauczycieli akademickich w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych. Wymiana obejmuje studentów kierunku Lekarsko-Dentystycznego i nauczycieli akademickich w zakresie stomatologii.

   

  University of Palermo to włoski uniwersytet publiczny, znajdujący się w Palermo na Sycylii we Włoszech. Założony w 1806 roku, składa się z 12 wydziałów i miał ponad 63 000 studentów w 2006 roku. Uniwersytet w Palermo podpisał umowy z różnymi francuskimi uniwersytetami: Uniwersytetem Burgundii, Uniwersytetem Artois, czy z Uniwersytetem Lotaryngii. Studenci niektórych kursów mogą uzyskać podwójny dyplom uznawany na dwóch uczelniach partnerskich.

   

  Umowa została zawarta na lata akademickie od 2021/2022 do 2028/2029.

   

  Więcej informacji o Uniwersytecie można znaleźć na stronie internetowej Uczelni: https://www.unipa.it/

   

  W przypadku chęci uzyskania szczegółowych informacji, prosimy o kontakt z Działem Współpracy Międzynarodowej. Jednocześnie zachęcamy do zgłaszania potrzeby zawierania kolejnych umów międzyinstytucjonalnych w ramach Programu Erasmus+.

   

   

   

  Dział Współpracy Międzynarodowej

   

  Biuro Programu Erasmus+

   

   

  Zdjęcie: ©davidionut - stock.adobe.com 

   

  Powrót