Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Ogłoszenia.
 • Ogłoszenia

  Rekrutacja do programu "Ambasadorowie Karier UE 2023/2024"

  15.01.2023 08:26
  Autor: Dział Współpracy Międzynarodowej

  Szanowni Państwo,

  Dział Współpracy Międzynarodowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku uprzejmie informuje, iż w ramach koordynacji działań na rzecz zatrudnienia obywateli polskich w instytucjach i organach UE, rusza kolejna edycja programu Europejskiego Urzędu Doboru Kadr (EPSO) - Ambasadorowie Karier UE 2023/2024.

   

  Dział Współpracy Międzynarodowej zachęca wszystkich studentów do zgłaszania udziału w programie. Uczestnictwo w programie daje studentom cenne, międzynarodowe doświadczenie, przydatne w dalszym życiu zawodowym i dlatego cieszy się on w Polsce od lat dużym zainteresowaniem. W ubiegłym roku akces zgłosiło 58 polskich uczelni, które wytypowały 33 studentów do wzięcia udziału w programie.

   

  Poszukiwani są studenci z motywacją i łatwo nawiązujący kontakty, którzy z zapałem będą promować karierę w instytucjach UE na swoich uczelniach wyższych. Do zadań ambasadorów należą m.in. udzielanie informacji zainteresowanym studentom oraz absolwentom, organizowanie spotkań z urzędnikami UE, współpraca z KPRM, Przedstawicielstwem KE w Warszawie oraz organizacjami i samorządami studenckimi. Wybrani kandydaci wezmą udział w szkoleniach organizowanych w EPSO.

   

  Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres e-mailowy:  karolina.charkiewicz@umb.edu.pl w terminie do 28 lutego 2023 roku. Więcej informacji o samym programie znajduje się pod adresem: https://epso.europa.eu/en/eu-careers/eu_careers_student_ambassadors.

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.

  Dział Współpracy Międzynarodowej

  Powrót