Dr hab. Wojciech Miltyk został przewodniczącym Konwentu Dziekanów Wydziałów Farmaceutycznych Uczelni Medycznych

25.01.2018 14:48

23 stycznia 2018 r. podczas zebrania Dziekanów Wydziałów Farmaceutycznych odbyły się wybory Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Konwentu Dziekanów Wydziałów Farmaceutycznych Uczelni Medycznych.

Przewodniczącym Konwentu został Dziekan naszego Wydziału - dr hab. Wojciech Miltyk, Wiceprzewodniczącym prof. dr hab. Michał Markuszewski (Dziekan Wydziału Farmaceutycznego, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego).

Dr hab. n. farm. Wojciech Miltyk jest absolwentem Wydziału Farmaceutycznego Akademii Medycznej w Białymstoku (1995 r.). W 2000 roku uzyskał stopień doktora nauk farmaceutycznych na Wydziale Farmaceutycznym Śląskiej Akademii Medycznej. We wrześniu 2012 roku Rada Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku nadała mu stopień doktora habilitowanego nauk farmaceutycznych. Od 2012 roku jest kierownikiem Samodzielnej Pracowni Analizy Leków Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Dr hab. Wojciech Miltyk odbył staże naukowe w USA: na Wydziale Żywienia w Uniwersytecie Północnej Karoliny w Chapel Hill (2000 – 2001) i w Narodowym Instytucie Raka we Frederick (2001 - 2002). Jego dorobek naukowy obejmuje 169 prac. Tematyka badawcza dotyczy poszukiwania molekularnych mechanizmów zaburzeń regulacji metabolizmu komórkowego w przebiegu różnych chorób, identyfikacji punktów uchwytu potencjalnej farmakoterapii oraz oceny molekularnych mechanizmów działania leków. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego i Polskiego Towarzystwa Biochemicznego. Aktualnie jest prezesem Zarządu Oddziału Białostockiego Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego. Od 2016 roku pełni funkcję Dziekana Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej. W 2017 roku został wybrany na przewodniczącego Konferencji Dziekanów Wydziałów Farmaceutycznych.

23 stycznia 2018 roku podczas zebrania Dziekanów Wydziałów Farmaceutycznych odbyły się wybory Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Konwentu Dziekanów Wydziałów Farmaceutycznych Uczelni Medycznych. Przewodniczącym Konwentu został Dziekan Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku dr hab. Wojciech Miltyk, wiceprzewodniczącym prof. dr hab. Michał Markuszewski Dziekan Wydziału Farmaceutycznego, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Konwent tworzony jest w strukturach Konferencji Rektorów Akademickich Uczelni Medycznych. Głównym celem działania KDWFUM jest wypracowywanie wspólnego stanowiska Dziekanów i wyrażanie opinii w sprawach związanych z kształceniem przed i podyplomowym w zakresie kierunków prowadzonych na Wydziałach Farmaceutycznych we współpracy z KRAUM.