Państwowy Egzamin Specjalizacyjny farmaceutów w Zakładzie Farmacji Stosowanej

20.12.2018 13:21
    Autor: Dziekanat Wydziału Farmaceutycznego

W dniach 13-14 grudnia 2018 r. w Zakładzie Farmacji Stosowanej Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej odbył się Państwowy Egzamin Specjalizacyjny farmaceutów w specjalności farmacja apteczna.

Do egzaminu teoretycznego przystąpiły 104 osoby, z których 84 egzamin zdały. Wśród zdających byli farmaceuci z całej Polski. Wszystkie osoby zaliczyły natomiast egzamin praktyczny.

Specjalizacja z farmacji aptecznej trwa 3 lata. Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej UMB posiada akredytację na prowadzenie szkoleń specjalizacyjnych z farmacji aptecznej oraz na prowadzenie szkoleń w ramach kształcenia ciągłego farmaceutów. Za wszystkie kursy realizowane w trakcie kształcenia specjalizacyjnego przyznawane są punkty edukacyjne wliczane do obowiązkowego ciągłego szkolenia farmaceutów.