Prof. Marijana Zovko-Koncic z wizytą na Wydziale Farmaceutycznym

13.05.2019 07:50

Od 6 do 11 maja 2019 r. Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku odwiedziła Prof. Marijana Zovko-Koncic z Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu w Zagrzebiu (Chorwacja). Podczas kilkudniowej wizyty Prof. Zovko-Koncic miała okazję poznać bliżej tematykę badań naukowych prowadzonych na Wydziale, a także w ramach prowadzonych wykładów spotkała się ze studentami kierunku farmacja.

Pierwszy przyjazd Prof. Zovko-Koncic do Białegostoku jest częścią dalszej współpracy zarówno naukowej jak i dydaktycznej pomiędzy Uniwersytetami. Obecnie Prof. Zovko-Koncic jest proponowana na kopromotora pracy doktorskiej realizowanej na Wydziale Farmaceutycznym UMB w ramach Międzynarodowych Studiów Doktoranckich prowadzonych na Wydziale.

Prof. Marijana Zovko-Koncic gościła na Wydziale na zaproszenie Prodziekana Wydziału, kierownika Zakładu Farmakognozji UMB dr hab. Michała Tomczyka.