5 lat działalności Centrum Kosmetologii UMB

30.09.2019 21:17
    Autor: Administrator UMB

30 września 2019 roku odbyła się uroczystość z okazji Jubileuszu 5-lecia działalności Centrum Kosmetologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
    - "Mamy już pięć lat, ale nie można określić nas jako przedszkolaka. W branży kosmetycznej postęp jest ogromny, a czas pędzi tak szybko, że bliżej już nam do nastolatka"– żartowała prof. Elżbieta Skrzydlewska, pomysłodawczyni powstania Centrum i utworzenia kierunku Kosmetologia na UMB.
    Centrum jest placówką komercyjną. Świadczy usługi dla wszystkich osób, także spoza uczelni.
    Jak zauważa prof. Skrzydlewska w ostatnim czasie bardzo mocno rośnie trend „zachowania piękna” przez społeczeństwo. To zaś przekłada się na gwałtowny rozwój branży kosmetologicznej, czy tej związanej z medycyną estetyczną.