Najważniejsze informacje dla studentów na temat działań związanych z zasadami przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 wśród członków społeczności UMB

19.03.2020 09:23

1. Zawieszono do odwołania zajęcia dydaktyczne.

2 Zawieszono do odwołania działalność naukową studentów.

3. Zawieszono do odwołania przewidziane dla studentów egzaminy, kolokwia lub zaliczenia za wyjątkiem kształcenia na odległość.

4. Studenci oraz doktoranci powinni pozostawać w stałym kontakcie z nauczycielami akademickimi celem ustalenia innej formy odbywania tych zajęć.

5. Wszystkie wykłady i seminaria, do odwołania, będą sekwencyjnie udostępniane, tylko i wyłącznie w formie elektronicznej (nie zaleca się odbierania materiałów bezpośrednio w jednostkach)

5.1 studenci są zobowiązani do uczestniczenia we wszystkich przewidzianych dla danego kierunku i roku studiów zajęciach, wykładach i seminariach przekazanych w formie elektronicznej.

6. Odwołane są wszelkie wewnętrzne i zewnętrzne konferencje, imprezy i wydarzenia organizowane przez Uczelnię.

7. Zawieszona jest działalność Czytelni Czasopism i Książek w Bibliotece Głównej UMB. Wypożyczalnia książek działa poprzez system elektroniczny.

8. Wstrzymane jest zakwaterowanie nowych osób w domach studenta, jak również wprowadza się zakaz odwiedzin

8.1 Za nieprzestrzeganie zakazu oraz Regulaminu Domu Studenta grozi sankcja w postaci wykwaterowania studenta.

8.2 W przypadku podejrzenia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u mieszkańca domu studenta, przewiduje się konieczność objęcia kwarantanną całego domu studenta.

9. Kontakt z Dziekanatem/Działem Spraw Studenckich odbywa się WYŁĄCZNIE mailowo i telefonicznie.

10. Student zobowiązany jest niezwłocznie poinformować właściwy dziekanat (e-mail, telefon) o podejrzeniu zachorowania wywołanego wirusem SARS-CoV-2.

11. Przypominam, że preferuje się używanie w korespondencji z pracownikami Uczelni poczty elektronicznej – student.umb.edu.pl (proszę o kontakt z Działem Informatyki w przypadku braku dostępu do poczty)

Przypominamy, że nie jest to czas wolny od zajęć. Należy na bieżąco zapoznawać się z materiałami prowadzonymi w formie kształcenia zdalnego.