Rektor UMB powołał Prorektorów i Dziekanów na kadencję 2020-2024

16.06.2020 15:15

16 czerwca 2020 r. na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku odbyło się spotkanie władz rektorskich i dziekańskich, podczas którego JM Rektor UMB, prof. dr hab. Adam Krętowski podziękował wszystkim za dotychczasową pracę oraz wręczył Prorektorom i Dziekanom Wydziałów oraz Kolegiów powołania do pełnienia nowych funkcji od 1 września 2020r.

Na Prorektorów zostali powołani:

• prof. dr hab. Marcin Moniuszko - Prorektor ds. Nauki i Rozwoju
    • prof. dr hab. Janusz Dzięcioł - Prorektor ds. Klinicznych i Szkolenia Zawodowego
    • prof. dr hab. Adrian Chabowski - Prorektor ds. Kształcenia

Jednocześnie na Dziekanów Wydziałów oraz Dziekanów Kolegiów Naukowych powołani zostali:

• prof. dr hab. Irina Kowalska - Dziekan Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Stomatologii i Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim oraz Dziekan Kolegium Nauk Medycznych
    • prof. dr hab. Wojciech Miltyk - Dziekan Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej oraz Dziekan Kolegium Nauk Farmaceutycznych
    • prof. dr hab. Sławomir Terlikowski - Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu oraz Dziekan Kolegium Nauk o Zdrowiu

Zgodnie ze Statutem UMB, Prodziekanów wydziałów i kolegiów Rektor powoła na wniosek Dziekanów.

JM Rektor prof. dr hab. Adam Krętowski powiedział, że obecny zespół sprawdził się, a w nowej kadencji władze rektorskie i dziekańskie będą pracować jeszcze lepiej aby poprawić funkcjonowanie Uczelni. Władze rektorskie rozmawiały dzisiaj o przyszłości i strategicznych planach rozwoju Uniwersytetu. Najważniejszą sprawą jest obecnie dobre zarządzanie Uczelnią w dobie pandemii i przygotowanie społeczności na nowy rok akademicki. Czeka nas ciężka praca i jesteśmy na nią przygotowani – podsumował JM Rektor UMB, prof. dr hab. Adam Krętowski.