Naukowcy UMB w prestiżowym światowym rankingu Top 2% najczęściej cytowanych badaczy na świecie

21.11.2020 16:49

Prof. dr hab. Elżbieta Skrzydlewska i prof. dr hab. Jan Braszko z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku znaleźli się w prestiżowym rankingu najlepszych naukowców na świecie. Ich prace cytowano najczęściej spośród wszystkich badaczy UMB.

Ranking opublikował Uniwersytet Stanforda we współpracy z wydawnictwem Elsevier i przedsiębiorstwem SciTech Strategies. Lista TOP 2% ocenia cały dorobek naukowy poszczególnych badaczy według indeksu bibliometrycznego, który uwzględnia kryteria takie jak: indeks Hirscha, liczba cytowań niezależnych oraz pozycja i rola danego badacza na liście autorów publikacji.

Ogółem spośród niemal 160 tysięcy najbardziej wpływowych naukowców na świecie 726 reprezentuje Polskę.

Prof. dr hab. Elżbieta Skrzydlewska jest kierownikiem Zakładu Chemii Nieorganicznej i Analitycznej UMB. Prof. dr hab. Jan Braszko był wieloletnim kierownikiem w Zakładzie Farmakologii Klinicznej UMB, obecnie kontynuuje pracę w Zakładzie.

Lista najlepszych naukowców na świecie według Stanford University znajduje się w linku: