19 maja odbyły się zajęcia fakultatywne z dr Iwoną Rawinis z NYU Langone Health

20.05.2021 13:33

19 maja 2021r. podczas zajęć fakultatywnych prowadzonych w Zakładzie Biotechnologii dla doktorantów III roku na Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej z inicjatywy prof. Anny Bielawskiej miało miejsce spotkanie z panią dr Iwoną Rawinis, uznanego pulmonologa z nowojorskiego szpitala NYU Langone Health. Pani Doktor jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Białymstoku.

Podczas wizyty Pani doktor omawiała problematykę leczenia pacjentów cierpiących na COVID-19, aspekty wpływu pandemii na funkcjonowanie opieki zdrowotnej i życia społecznego w USA oraz perspektywy rozwoju zdarzeń w najbliższej przyszłości. W trakcie dyskusji z doktorantami omawiane były także zagadnienia związane ze szczepieniami i lekami przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Dr Iwona Rawinis zwróciła również uwagę na długofalowe konsekwencje zdrowotne pacjentów po przebyciu choroby wywołanej przez wirus SARS-CoV-2.