Naukowcy z UMB wśród najlepszych badaczy na świecie

15.11.2021 12:44

Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku sklasyfikowani w bazie ponad 100 000 najlepszych naukowców na świecie:

W zestawieniu obejmującym całość kariery znaleźli się:

• prof. dr hab. Elżbieta Skrzydlewska, kierownik Zakładu Chemii Nieorganicznej i Analitycznej UMB
    • prof. dr hab. Robert Flisiak, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych I Hepatologii UMB
    • prof. dr hab. Jan Braszko, Zakład Farmakologii Klinicznej UMB
    • prof. dr hab. Małgorzata Brzóska, kierownik Zakładu Toksykologii UMB

W zestawieniu za 2020 rok są również:

• dr hab. Piotr Lewczuk, Zakład Diagnostyki Chorób Neurozwyrodnieniowych
    • dr hab. Michał Tomczyk, kierownik Zakładu Farmakognozji
    • prof. dr hab. Katarzyna Winnicka, kierownik Zakładu Farmacji Stosowanej
    • prof. dr hab. Anna Zalewska, kierownik Zakładu Stomatologii Zachowawczej

Lista TOP 2% ocenia dorobek naukowy poszczególnych badaczy według indeksu bibliometrycznego, który uwzględnia kryteria takie jak: indeks Hirscha, liczba cytowań niezależnych oraz pozycja i rola danego badacza na liście autorów publikacji.

Dane w bazie przedstawione są oddzielnie dla całej kariery naukowej i dla roku 2020.

Ranking przygotowali autorzy z Uniwersytetu Stanforda we współpracy z wydawnictwem Elsevier i przedsiębiorstwem SciTech Strategies.