Suplementy diety- fakty i mity. Zapraszamy na pierwszy film z cyklu Teraz już wiem

12.04.2022 07:41

Bardzo miło nam poinformować, że pierwszy film z serii „Teraz już wiem- cykl filmów edukacyjnych”, pt. Suplementy diety- fakty i mity jest już dostępny.
    W filmie posłuchamy ekspertów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku: prof. dr hab. Haliny Car, dr hab. Renaty Markiewicz-Żukowskiej, dr Anny Puścion-Jakubik, mgr Moniki Grabia oraz dr hab. Katarzyny Sochy.
    Aby dowiedzieć się m.in. czym są różnice między suplementem diety a lekiem lub czy suplementacja jest konieczna i zdrowa, zapraszamy do obejrzenia filmu.
    Po filmie quiz sprawdzający wiedzę, składający się z 10 pytań obejmujących zakres wiedzy z danego filmu edukacyjnego. Pytania mają charakter zamknięty – pojawią się różne warianty odpowiedzi, ale tylko jedna będzie prawidłowa. Laureatami dnia zostaną osoby, które odpowiedzą poprawnie na największą liczbę pytań w jak najkrótszym czasie. Czekają wspaniałe nagrody - smartbandy.
    Zapraszamy!

Link do quizu wiedzy z filmu Suplementy Diety.

Czas trwania quizu: od 12.04.2022 8:00 do 14.04.2022 23:59.

Laureaci dnia:

1) 12 kwietnia 2022- Pani Paulina Skiepko- 10 punktów w 79 sekund.

2) 13 kwietnia 2022- Pan Jakub Łapiński, 10 punktów w 32 sekund.

3) 14 kwietnia 2022 - Pan Jakub Milewski, 10 punktów w 26 sekund.

W ramach projektu „Teraz już wiem-cykl filmów edukacyjnych” Uniwersytet Medyczny w Białymstoku zaprasza na cykl krótkich filmów wyjaśniających popularne kwestie medyczne i farmaceutyczne. Projekt ten otrzymał dofinansowanie ze środków budżetu państwa w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki- Popularyzacja Nauki i Promocja Sportu.
    Medycyna i Farmacja to jedne z najszybciej rozwijających się dziedzin nauki. Każdego dnia formułowane są nowe teorie, co sprawia, że wiele popularnych zagadnień związanych z naszym zdrowiem jest dla nas niezrozumiałych. Przeciwciała, antyoksydanty, badania kohortowe i wiele innych kwestii postarają się przybliżyć naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. W prosty i przystępny sposób przedstawią tematy, nad którymi pracują codziennie w swoich laboratoriach.
    W ramach projektu powstanie 6 filmów edukacyjnych, z czego o temacie jednego z nich zadecydują odbiorcy.
    Dodatkowo po emisji każdego odcinka zapraszamy na krótki quiz online z atrakcyjnymi nagrodami sprawdzający wiedzę przekazaną w filmach.
    Głównym celem projektu „Teraz już wiem- cykl filmów edukacyjnych” jest przedstawienie popularnych medycznych zagadnień w taki sposób, by były jasne dla osób niezwiązanych z naukami o zdrowiu.
    Każdy z Państwa ma szansę współtworzyć ten projekt. Temat jednego z odcinków serii „Teraz już wiem- cykl filmów edukacyjnych” zostanie wybrany w plebiscycie internetowym.

Aby zgłosić temat prosimy o wypełnienie formularza. Problematyka filmu powinna dotyczyć nauk medycznych, farmaceutycznych lub nauk o zdrowiu.

Serdecznie zapraszamy!

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA
    PROGRAM SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ NAUKI - POPULARYZACJA NAUKI I PROMOCJA SPORTU MINISTRA EDUKACJI I NAUKI

Teraz już wiem - cykl filmów edukacyjnych