Umowa o współpracy Szkół Doktorskich

27.07.2022 15:01
    Autor: Dział Współpracy Międzynarodowej

Szkoła Doktorska Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku zawarła umowę o współpracy z CEU International School for Doctoral Studies, działającej przy 3 hiszpańskich uczelniach sieci CEU: San Pablo-CEU University, Cardenal Herrera-CEU University oraz Abat Oliba-CEU University. Porozumienie będzie obowiązywać przez okres 5 lat z możliwością jego przedłużenia. Z ramienia UMB współpraca będzie koordynowana przez Panią Prof. Barbarę Mroczko, Dyrektor Szkoły Doktorskiej.

W ramach umowy Uczelnie deklarują współpracę m.in. w zakresie:

- wymiany kadry oraz uczestników obu Szkół Doktorskich

- wspólnej organizacji kursów, wizyt studyjnych, warsztatów, konferencji i seminariów;

- wspólnego publikowania badań naukowych, literatury naukowej i metodycznej;

- realizacji wspólnych przedsięwzięć mających na celu zwiększanie umiędzynarodowienia obu Szkół Doktorskich, w tym wspólna realizacja projektów z zakresu umiędzynarodowienia.

Więcej informacji o instytucji jest dostępnych na jej stronie internetowej.

Dział Współpracy Międzynarodowej

widok na Plaza de Cibeles w Madrycie