Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Aktualności.
 • Aktualności

  Teraz już wiem- nowy odcinek i QUIZ! Zapraszamy na film „Tabletka tabletce nierówna, czyli o nowoczesnych postaciach leku"

  15.03.2023 06:34
  Autor: Administrator UMB
   
  Miło nam poinformować, że dostępny jest nowy film z cyklu "Teraz już wiem- cykl filmów edukacyjnych", pt. Tabletka tabletce nierówna, czyli o nowoczesnych postaciach leku.
  Najwygodniejszą i najczęstszą drogą aplikacji leków jest droga doustna. Spośród szerokiej gamy preparatów stosowanych doustnie, szczególną popularnością cieszą się tabletki, kapsułki oraz drażetki. Czym różnią się wymienione formy podania substancji leczniczych? Jak budowa tabletek czy kapsułek wpływa na ich przeznaczenie i skuteczność terapeutyczną? Zaprezentowany film będzie pomocny w odpowiedzi na te pytania. Wskaże ponadto, czym się kierować przy wyborze np. preparatów przeciwbólowych i jak rozumieć informacje zawarte na opakowaniach czy w ulotkach leków odnośnie możliwości i sposobu dzielenia tabletek. Zapraszamy na krótki przegląd nowoczesnych rozwiązań w zakresie technologii stałych doustnych postaci leku.
  W nagraniu występują eksperci Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku: prof. dr hab. Katarzyna Winnicka, dr Anna Czajkowska-Kośnik, dr Marta Szekalska, dr Katarzyna Sosnowska, mgr Joanna Potaś, mgr Katarzyna Kruk.

   

  Zapraszamy na quiz wiedzy z filmu. Do wygrania opaski sportowe.

  Link do quizu wiedzy

  Czas trwania quizu: od 15.03.2023 8:00 do 17.03.2023 23:59.

   

  Laureaci dnia:

  15 marca 2023- pani Anna Bzymek

  16 marca 2023 - pani Martyna Mućka

  17 marca 2023 - pan Grzegorz Kulesza

  Każdy z Państwa ma szansę współtworzyć ten projekt. Temat jednego z odcinków serii „Teraz już wiem- cykl filmów edukacyjnych” zostanie wybrany w plebiscycie internetowym.

  Aby zgłosić temat prosimy o wypełnienie formularza. Problematyka filmu powinna dotyczyć nauk medycznych, farmaceutycznych lub nauk o zdrowiu.

   

  W ramach projektu „Teraz już wiem-cykl filmów edukacyjnych” Uniwersytet Medyczny w Białymstoku zaprasza na cykl krótkich filmów wyjaśniających popularne kwestie medyczne i farmaceutyczne. Projekt ten otrzymał dofinansowanie ze środków budżetu państwa w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki- Popularyzacja Nauki i Promocja Sportu.W ramach projektu powstanie 6 filmów edukacyjnych, z czego o temacie jednego z nich zadecydują odbiorcy. Dodatkowo po emisji każdego odcinka zapraszamy na krótki quiz online z atrakcyjnymi nagrodami sprawdzający wiedzę przekazaną w filmach.

  Głównym celem projektu „Teraz już wiem- cykl filmów edukacyjnych” jest przedstawienie popularnych medycznych zagadnień w taki sposób, by były jasne dla osób niezwiązanych z naukami o zdrowiu.

  Serdecznie zapraszamy!

   

   

   

   

   

   

  DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA
  PROGRAM SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ NAUKI - POPULARYZACJA NAUKI I PROMOCJA SPORTU MINISTRA EDUKACJI I NAUKI

  Teraz już wiem - cykl filmów edukacyjnych

  DOFINANSOWANIE
  60 000 zł
  CAŁKOWITA WARTOŚĆ
  67 000 zł

  Powrót