Rekrutacja studentów VI roku kierunku lekarskiego do MENTORINGU

13.12.2017 17:19

Zapraszamy studentów VI roku kierunku lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku do pilotażowej edycji programu MENTORINGU, organizowanego w ramach projektu „Wdrożenie programu rozwoju Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku z wykorzystaniem Centrum Symulacji Medycznej”.

Udział w programie jest bezpłatny, a jego celem jest kształtowanie u studentów umiejętności  planowania  kariery  zawodowej i rozwoju  osobistego,  dzięki wykorzystaniu wiedzy i  doświadczenia pracowników naukowo - dydaktycznych UMB.

Charakterystyczną cechą programu jest możliwość zyskania przez studentów korzyści wynikających z bezpośredniego kontaktu z Mentorem, w tym m.in.:

- przybliżenie specyfiki pracy lekarza,

- weryfikacja własnych wyobrażeń na temat planowanej ścieżki kariery zawodowej,

- weryfikację celów zawodowych w oparciu o zdobytą wiedzę,

- nawiązanie kontaktów zawodowych,

- rozwój osobisty,

- wzrost umiejętności interpersonalnych,

- wzmocnienie poczucia własnej wartości, przekonania o własnych możliwościach,

- wymianę poglądów, doświadczeń, marzeń.

Pilotażowy program Mentoringu prowadzony będzie przez doświadczonych pracowników naukowo - dydaktycznych UMB w okresie luty - maj 2018 roku.

Rekrutacja studentów rozpocznie się 18 grudnia 2017 roku o godz. 7.30

i będzie trwała do dnia 22.12.2017 r. do godziny 13.00

Kryteria rekrutacji:

• średnia ocen uzyskanych z dotychczasowego przebiegu studiów
    • aktywna działalność w studenckich kołach naukowych
    • aktywny udział w konferencjach
    • prace opublikowane w czasopismach naukowych

W przypadku, gdy kandydaci uzyskają jednakową liczbę punktów, za kryterium rozstrzygające przyjmuje się kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe zasady rekrutacji oraz realizacji mentoringu dla studentów zawarte są w Procedurze korzystania przez studentów UMB z mentoringu praktycznego nauczania w ramach projektuWdrożenie programu rozwoju Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku z wykorzystaniem Centrum Symulacji Medycznej”.

Liczba miejsc na rok akademicki 2017 / 2018 jest ograniczona  i wynosi tylko 10 miejsc

Aby zgłosić się do projektu należy wypełnić Formularz zgłoszeniowy (zamieszczony na stronie internetowej projektu https://www.umb.edu.pl/csm) i dostarczyć go wraz z niezbędnymi dokumentami w terminie 18-22 grudnia 2017 r. (do godziny 13.00) do:

Działu Projektów Pomocowych UMB

(prawe skrzydło Pałacu Branickich – nad Muzeum)

ul. Jana Kilińskiego 1

Szczegółowe informacje można uzyskać:

Monika Siemion

monika.siemion@umb.edu.pl

Marek Sokołowski

marek.sokolowski@umb.edu.pl

oraz na stronie internetowej projektu: https://www.umb.edu.pl/csm

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku ul. Jana Kilińskiego 1, 15-089 Białystok

w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 - 2020.