Uroczyste wręczenie dyplomów Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Stomatologii- 29.10.2021

29.10.2021 08:55
    29 października 2021 r. w Aula Magna UMB odbyła się uroczystość Dyplomatorium rocznika 2020, która z powodu pandemii została przełożona na 2021 r. Wzięli w niej udział absolwenci kierunku lekarskiego i lekarsko-dentystycznego.
    Absolwentów przywitały władze rektorskie i dziekańskie Alma Mater. JM Rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, prof. dr hab. Adam Krętowski pogratulował młodym lekarzom ukończenia studiów i życzył im, aby w swojej pracy nigdy nie zapomnieli, że największą wartością jest dobro pacjenta. Praca lekarza to poświęcenie i pasja – przekonywał Rektor. Udzielił także absolwentom praktycznej rady: „Leczenie nie może być gorsze niż choroba”. „Czeka was nauka, nauka i jeszcze raz nauka” – powiedział JM Rektor, prof. dr hab. Adam Krętowski.
    Dziekan Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Stomatologii i Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim, prof. dr hab. Irina Kowalska życzyła absolwentom zadowolenia z dokonywanych wyborów, żeby wykonywali zawód lekarza z pasją, byli zdrowi i mieli ogromną satysfakcję z codziennej pracy.  Pani Dziekan ze wzruszeniem podziękowała także absolwentom za ogromną wyrozumiałość i dojrzałość podczas zajęć online po wybuchu pandemii. Podkreśliła wysokie lokaty jakie zajęli na Lekarskim i Lekarsko-Dentystycznym Egzaminach Końcowych. (odpowiednio IV i I miejsce w Polsce).
    Nagrodę im. Profesora Jakuba Chlebowskiego za najwyższą średnią otrzymała lek. Katarzyna Wojnowska ze średnią ocen 4,81. Dyplom honorowy Rektora, otrzymali: lek. Katarzyna Wojnowska - za średnią 4,81; lek. Anna Krętowska-Grunwald - za średnią 4,76; lek. Izabela Pasierowska za średnią 4,75.
    Za osiągnięcia sportowe wręczono 8 statuetek (w tym jednej osobie z kierunku lekarsko-dentystycznego).
    Kierunek lekarski z rocznika 2020 ukończyło 168 absolwentów. Kierunek lekarsko-dentystyczny ukończyło 64 absolwentów.

Ze względów epidemiologicznych uroczystość w Aula Magna odbyła się bez udziału rodzin.

Link do transmisji z wręczenia dyplomów lekarza i lekarza-dentysty rocznik 2020