13.07.2012 15:11

Centrum Badań Innowacyjnych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku otrzymało status Krajowego Naukowego Ośrodka Wiodącego (KNOW) w obszarze nauk medycznych i nauk o zdrowiu - prestiżowe wyróżnienie przyznane przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W pierwszej edycji konkursu wyłonione zostały trzy najlepsze jednostki naukowe w Polsce specjalizujące się w dziedzinie nauk ścisłych i trzy w zakresie nauk medycznych, które w latach 2012-2017 otrzymają dodatkowe wsparcie finansowe na rozwój potencjału badawczego i kadry naukowej.
    Wręczenie tych zaszczytnych wyróżnień przez Premiera RP Donalda Tuska oraz Profesor Barbarę Kudrycką - Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego odbyło się w dniu 12 lipca 2012 r. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Centrum Badań Innowacyjnych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku tworzą jednostki:

• Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
    • Wydział Farmaceutyczny Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
    • Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej im. Mossakowskiego Polskiej Akademii Nauk
    oraz współpracujące jednostki zagraniczne:
    • Center for Statistic, Hasselt University
    • Center for Metabolomics and Bioanalysis, University San Pablo-CEU

Przeczytaj więcej o nagrodzonym projekcie

Zobacz galerię zdjęć z Uroczystości wręczenia wyróżenienia: