Stanowisko władz UMB w sprawie dystansu społecznego i maseczek

01.12.2020 19:58

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku i Uniwersyteckie Szpitale Kliniczne w sprawach pandemii ściśle współpracują z Ministerstwem Zdrowia, Wojewodą Podlaskim oraz Wojewódzkim Sanepidem i aktywnie wspierają walkę z wirusem SARS Cov2.
    Pojawiające się ogniska COVID powinny jeszcze bardziej uświadomić całej akademickiej społeczności jak ważne jest noszenie maseczek, zachowywanie dystansu społecznego i przestrzeganie wszystkich wytycznych GIS i Sanepidu. Zasady te powinny być ściśle przestrzegane zarówno na uczelni, jak i w szpitalach klinicznych.

Wspólna odpowiedzialność za zdrowie i życie innych pozwoli nam wszystkim przetrwać trudny czas pandemii, bezpiecznie leczyć pacjentów  i rozpocząć nowy rok akademicki. Wiarygodne informacje i zalecenia w sprawie COVID znajdują się m.in na rządowych stronach internetowych: