Zaproszenie na cykl szkoleń dla studentów IV roku studiów kierunku Fizjoterapia

04.10.2021 08:34
    Autor: Dziekanat Wydziału Nauk o Zdrowiu

STUDENCI oraz STUDENTKI

KIERUNKU FIZJOTERAPIA

IV ROK

Rusza rekrutacja na cykl interesujących szkoleń, które realizowane są w ramach projektu „Program Zintegrowanego Rozwoju Jakości Kształcenia na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku”.

Cykl obejmuje następujące formy wsparcia:

• zajęcia warsztatowe „Aktualne modele pracy fizjoterapeutycznej oparte na zasadach EBP pracy z pacjentem onkologicznym” – cz. 1 oraz cz. 2

Efektem warsztatów będzie m. in.:

• Rozwój wiedzy interdyscyplinarnego i wielokierunkowego podejścia do problemu pacjenta.
      • Poznanie aspektów dentystycznych w postępowaniu fizjoterapeutycznym z pacjentem.
      • Rozpoznanie konieczności poprawy funkcji kręgosłupa szyjnego.
      • Rozpoznanie problematyki i ukierunkowania terapii objawów (szumy uszne, szyjne bóle głowy, neuralgie, dysfunkcje czaszkowo-żuchwowe, pourazowe dysfunkcje w obrębie twarzoczaszki i ból).
      • zajęcia warsztatowe „Rozwój umiejętności informatycznych”

Efektem warsztatów będzie:

• Umiejętność tworzenia bibliografii załącznikowej z wykorzystaniem narzędzia EndNote Web
      • Umiejętność wyszukiwania informacji w bazach bibliograficznych
      • Umiejętność tworzenia bibliografii załącznikowej według stylu wymaganego przez czasopismo lub pracę naukową
      • Umiejętność ocenienia wiarygodności źródeł informacji
      • dwie wizyty studyjne w gabinecie rehabilitacyjnym
      • wizyta studyjna w sanatorium

UWAGA! Zgłaszając się do udziału uczestnicy zobowiązani są do wzięcia udziału we wszystkich wymienionych powyżej formach wsparcia.

Kwestionariusz punktowy do pobrania tutaj.

W przypadku otrzymania takiej samej liczby punktów decyduje kolejność zgłoszeń.

Po zakwalifikowaniu do udziału w szkoleniu, a przed rozpoczęciem udziału w projekcie, uczestnik zobowiązany jest do udziału w bilansie kompetencji przeprowadzanym przez Biuro Karier UMB.

Wypełniony formularz rekrutacyjny należy dostarczyć do dnia 05.11.2021 do Działu Projektów Pomocowych UMB:

• za pośrednictwem Kancelarii Ogólnej (lewe skrzydło Pałacu Branickich)
    • lub włożyć do skrzynki na dokumenty umieszczonej w holu przy Dziale Projektów Pomocowych (prawe skrzydło Pałacu Branickich, I piętro).

Osoby do kontaktu:

W zakresie realizacji wsparcia: Katarzyna Gryko, e-mail: katarzyna.gryko@umb.edu.pl, tel: 85 686-50-02)

W zakresie rekrutacji: Karolina Cylwik, e-mail: karolina.cylwik@umb.edu.pl, tel: 85 686-51-77)

Dokumenty do pobrania:

Formularz rekrutacyjny

Dokumenty projektowe:

Regulamin uczestnictwa w projekcie (UWAGA! Zmiana z dnia 30.09.2021)

Załącznik nr 1 do Regulaminu

Załącznik nr 2 do Regulaminu