Komunikat Rektora UMB z dnia 21.10.2021r w sprawie zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19 w Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku

21.10.2021 16:27

W związku z istniejącą sytuacją epidemiczną, przypominam o obowiązku zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki w miejscach ogólnodostępnych na terenie Uczelni, z wyłączeniem przypadków określonych w przepisach prawa powszechnie obowiązującego (Zarządzenie nr 12/2021 Rektora UMB z dnia 3.03.2021r.). Nakaz ten cały czas obowiązuje i nie został odwołany.

Rekomenduję także bezwzględne stosowanie zasad zapobiegawczych, które istotnie wpływają na ograniczenie ryzyka zakażenia: zasady zachowania dystansu społecznego oraz właściwej dezynfekcji rąk. Informuję także, o możliwości szczepienia ochronnego przeciw Covid-19.

Zalecam sprawdzanie aktualnych informacji zamieszczanych na stronach internetowych:

www.gov.pl/koronawirus

gis.gov.pl/aktualnosci/