Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Zasady bezpieczeństwa sanitarnego na czas pandemii COVID-19.
  • Treść niedostępna...

Ostatnia zmiana 27.06.2022 przez Zakład Zintegrowanej Opieki Medycznej

Zasady bezpieczeństwa sanitarnego na czas pandemii COVID-19

W związku z pandemią COVID-19 w budynku Zakładu Zintegrowanej Opieki Medycznej UMB w roku akademickim 2020/2021 obowiązują poniższe zasady:

1. Na teren Zakładu mogą wejść wyłącznie osoby zdrowe, bez objawów, takich jak suchy kaszel, duszność, zaburzenia węchu lub smaku oraz z temperaturą nie wyższą niż  37,5°C.
    2. Studenci zobowiązani są do:
    • dezynfekowania rąk przed wejściem do Zakładu;
    • zakrywania nosa i ust przy pomocy maski, maseczki, przyłbicy na terenie Zakładu;
    • zmiany obuwia, ubrań na mundurki lub fartuchy przed wejściem na Pracownie Umiejętności oraz noszenia rękawiczek jednorazowych w trakcie zajęć dydaktycznych w ww. Pracowniach.
    1. Jeśli z jakiegoś powodu osłona na nos i usta musi zostać zdjęta, należy przestrzegać bezwzględnie bezpiecznego odstępu od innych osób (co najmniej 2 m).
    2. Studenci przebywający na kwarantannie są zobowiązani do uczestniczenia w odbywających się zajęciach prowadzonych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, chyba że lekarz kierujący na kwarantannę stwierdzi niezdolność do uczestniczenia w zajęciach.
    3. Osoby uczestniczące w zajęciach zobowiązane są stosować się do:
    • wytycznych sanitarnych zawartych w przepisach powszechnych oraz wydanych przez GIS i inne uprawnione podmioty;
    • Zarządzenia nr 51/2020 Rektora Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku z dnia 4 czerwca 2020r. w sprawie ustalenia procedury dotyczącej zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19

1. Czekając na wejście na zajęcia Studenci powinni zachować odstęp minimum 2 m.
    2. Należy unikać tworzenia się grup Studentów przed zajęciami, w ich trakcie i po zakończeniu zajęć.
    3. Jeżeli Student w trakcie zajęć zacznie odczuwać niepokojące objawy, wskazujące na zakażenie SARS-CoV-2, należy niezwłocznie zgłosić ten fakt osobie prowadzącej zajęcia w celu odsunięcia od uczestnictwa w zajęciach i odizolowania w wyznaczonym pomieszczeniu na terenie Zakładu.
    4. W sytuacji wystąpienia niepokojących objawów, wskazujących na zakażenie SARS-CoV-2, o zaistniałej sytuacji należy niezwłocznie poinformować powiatową stację sanitarno-epidemiologiczną.

ORGANIZACJA ZAJĘĆ W PRACOWNIACH ZAKŁADU ZINTEGROWANEJ OPIEKI MEDYCZNEJ UMB NA CZAS PANDEMII KORONAWIRUSA SARS-CoV-2

MATERIAŁY INFORMACYJNE MINISTERSTWA ZDROWIA NA TEMAT KORONAWIRUSA SARS-CoV-2

Informacje ogólne na temat koronawirusa

Informacje ogólne na temat koronawirusa w formie plakatu

Co powienieneś wiedzieć o kwarantannie?

Zasady kwarantanny w związku z koronawirusem