Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. O projekcie.
 • Biologia i Chemia po akademicku

  Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów szkół średnich do udziału w bezpłatnych zajęciach z biologii i chemii na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku!

  Dowiedz się więcej
 • Ostatnia zmiana 10.08.2023 przez Administrator UMB

  O projekcie

  W ramach projektu „Teraz już wiem-cykl filmów edukacyjnych” Uniwersytet Medyczny w Białymstoku zaprasza na cykl krótkich filmów wyjaśniających popularne kwestie medyczne i farmaceutyczne. Projekt ten otrzymał dofinansowanie ze środków budżetu państwa w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki- Popularyzacja Nauki i Promocja Sportu Ministra Edukacji i Nauki.

  Medycyna i Farmacja to jedne z najszybciej rozwijających się dziedzin nauki. Każdego dnia formułowane są nowe teorie, co sprawia, że wiele popularnych zagadnień związanych z naszym zdrowiem jest dla nas niezrozumiałych. Przeciwciała, antyoksydanty, superfoods, badania kohortowe i wiele innych kwestii postarają się przybliżyć naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. W prosty i przystępny sposób przedstawiają tematy, nad którymi pracują codziennie w swoich laboratoriach.

  W ramach projektu powstało 6 filmów edukacyjnych, z czego o temacie jednego z nich zadecydowali odbiorcy.

  Dodatkowo po emisji każdego odcinka pojawił się krótki quiz z atrakcyjnymi nagrodami sprawdzający wiedzę przekazaną w filmach.

  Głównym celem projektu „Teraz już wiem- cykl filmów edukacyjnych” jest przedstawienie popularnych medycznych zagadnień w taki sposób, by były jasne dla osób niezwiązanych z naukami medycznymi.

  Serdecznie zapraszamy!