II Interdyscyplinarne Sympozjum „Bezdechy i chrapanie" - 9-10.09.2016

23.08.2016 20:15

Logo II Interdyscyplinarne Sympozjum bezdechy i chrapanieSerdecznie zapraszamy na II Interdyscyplinarne Sympozjum „Bezdechy i chrapanie”, które odbędzie się w dn. 9 – 10 września 2016 na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku.

W dwudniowym spotkaniu udział weźmie około 150 uczestników z całego kraju, z którymi swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się eksperci z Polski i z zagranicy. Do Białegostoku zjadą się najlepsi polscy specjaliści z wielu obszarów medycyny oraz dwóch spośród najlepszych na świecie laryngologów leczących chrapanie - dr Bhik Kotecha z Wielkiej Brytanii oraz dr Tucker Woodson ze Stanów Zjednoczonych.

Główne tematy tegorocznego sympozjum:

• Metody diagnozowania bezdechu i innych zaburzeń oddychania podczas snu
    • Bezzabiegowe sposoby korygowania zaburzeń oddychania podczas snu
    • Chirurgiczne leczenie obturacyjnych zaburzeń oddychania podczas snu
    • Leczenie zaburzeń oddychania podczas snu u najmłodszych pacjentów
    • Zaburzenia oddychania podczas snu z punktu widzenia psychiatrii i ortodoncji
    • Współpraca interdyscyplinarna – skuteczne podejście w leczeniu zaburzeń oddychania podczas snu

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego:

• prof. dr hab. n. med. Marek Rogowski, Kierownik Kliniki Otolaryngologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
    • prof. dr hab. n. med. Ewa Olszewska, Klinika Otolaryngologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

Uczestnicy Sympozjum otrzymają punkty edukacyjne.

Studentów oraz rezydentów obowiązuje promocyjna opłata rejestracyjna w wysokości 200 zł.

Formularz rejestracyjny, szczegółowe informacje oraz program Sympozjum znajdują się na stronie internetowej
    www.bezdech-sympozjum.org