Startuje nabór do konkursu „Granty na Eurogranty”

19.04.2024 09:19
    Autor: Dział Rozwoju i Ewaluacji

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłasza nabór wniosków do konkursu „Granty na Eurogranty”.  Dofinansowanie mogą otrzymać projekty obejmujące działania polegające na przygotowaniu Eurograntu, w tym poszukiwaniu partnerów Eurograntu, przygotowaniu wniosku/aplikacji o Eurogrant z ewentualną jego korektą i prezentacji w ramach oceny w Programie UE, w tym Horyzont Europa.

Celem działania jest wzrost innowacyjności i umiędzynarodowienia polskich organizacji badawczych.

O dofinansowanie mogą ubiegać się organizacje badawcze prowadzące badania i upowszechniające wiedzę, zarejestrowane na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Finansowane są działania niezbędne do przygotowania Eurograntu i przeprowadzenia udziału wnioskodawcy w konkretnym naborze w programie UE, tj:

1. przygotowanie Eurograntu, które obejmuje:

1. poszukiwanie partnerów Eurograntu w Rzeczypospolitej Polskiej i poza jej granicami, w tym organizację spotkań związanych z przygotowaniem założeń dla samego Eurograntu i wniosku o Eurogrant,

2. przygotowanie wniosku o Eurogrant do wybranego programu UE lub konkursu w wybranym programie UE, w tym tłumaczenie dokumentacji aplikacyjnej, zgodnie z wymaganiami określonymi przez organizatora konkursu w danym programie UE/ konkursie w danym programie UE,

3. ewentualną korektę wniosku o Eurogrant,

4. prezentację wniosku o Eurogrant przed komisją oceny projektów powołaną przez organizatora konkursu w danym programie UE/konkursie w danym programie UE;

2. opracowanie analiz specjalistycznych.

Środki przeznaczone na dofinansowanie projektów w naborze to 22 mln zł.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie internetowej:

Granty na Eurogranty – oferta dla organizacji badawczych - PARP - Centrum Rozwoju MŚP

W przypadku zainteresowania konkursem zapraszamy do kontaktu:

Dział Rozwoju i Ewaluacji

P. Maria Szlachta, e-mail: maria.szlachta@umb.edu.pl tel: 85 686 51 16