Dwa projekty UMB dofinansowane z programu MNiSW "Uniwersytet Młodych Wynalazców"

22.11.2014 19:02

Dwa projekty Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku otrzymały dofinansowanie z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach projektu Uniwersytet Młodych Wynalazców.

Są to:

Ocena zmian w metabolizmie w komórkach skóry powstałych pod wpływem promieniowania UV i czynników chemicznych (Zakład Chemii Nieorganicznej i Analitycznej, Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej)

• Moja przygoda z nauką - wybrane aspekty zdrowotne owoców egzotycznych (Zakład Bromatologii, Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej)

Projekty zostaną zrealizowane z uzdolnioną młodzieżą z białostockich Liceów: I, II i III-ego.

Więcej o Uniwersytecie Młodych Wynalazców pod linkiem: http://www.nauka.gov.pl/uniwersytet-mlodych-wynalazcow/