Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. 1980-1989.
  • Ostatnia zmiana 13.03.2015 przez Administrator UMB

1980-1989

1980

• Oddano do użytku Dom Studenta Nr 2.

1981

• Absolwent AMB - Tadeusz Szelachowski został Ministrem Zdrowia i Opieki Społecznej.
    • Stanowisko Rektora AMB objął prof. Jerzy Łebkowski.

1982

• Oddano do użytku budynek Collegium Pathologicum.
    • Wydano pierwsze dyplomy magistra analityki medycznej.

1983

• Tytuł doctora honoris causa otrzymał prof. Jan Nielubowicz.

1984

• Tytuł doctora honoris causa uzyskali prof. Jan Witold Moll oraz prof. Silvio Garattini.

1985

• Absolwent uczelni - Tadeusz Szelachowski został wiceprzewodniczącym Rady Państwa.
    • Absolwent AMB - Mirosław Cybulko został Ministrem Zdrowia i Opieki Społecznej.
    • Tytuł doctora honoris causa uzyskał prof. Stefan Soszka, rektor AMB w latach 1970 - 1972.

1986

• Po raz pierwszy absolwent Oddziału Analityki Medycznej otrzymał stopień doktora.

1987

• Dokonano naboru na I rok studiów kierunku Farmacja.
    • Rektorem AMB został prof. Zbigniew Puchalski.
    • Tytuł doctora honoris causa otrzymał prof. John David Williams oraz prof. Karol Buluk.

1988

• Oddano do użytku Dziecięcy Szpital Kliniczny.
    • Tytuł doctora honoris causa uzyskał prof. Tadeusz Dzierżykray - Rogalski, organizator i pierwszy kierownik Zakładu Anatomii Prawidłowej Człowieka AMB.

1989

• Andrzej Kaliciński został wybrany senatorem RP.
    • Tytuł doctora honoris causa otrzymał prof. Andrzej Danysz oraz prof. Dymitr Masłakow.