Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Aktualności.
 • Projekt Teraz już wiem

  Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z filmami edukacyjnymi przygotowanymi przez naukowców Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku!

   

  Dowiedź się więcej
 • Aktualności

  Warsztaty stomatologiczne w ramach Projektu Biologia i Chemia po akademicku odbyły się w Centrum Symulacji Medycznych

  04.04.2022 09:04
  Autor: Administrator UMB

  „Nauczanie praktycznych umiejętności stomatologicznych z wykorzystaniem symulatorów fantomowych, w tym symulatora wirtualnej rzeczywistości” to temat kolejnych zajęć praktycznych jakie odbyły się w ramach projektu Biologia i Chemia po akademicku.

  31 marca i 1 kwietnia 2022 Zakład Propedeutyki Stomatologii zorganizował zajęcia, na których licealiści mogli poczuć się jak przyszli studenci kierunku lekarsko-dentystycznego. Prowadzący zajęcia dr Małgorzata Jaworska i dr Radosław Łojko (31 marca) oraz dr hab. Joanna Bagińska i dr Agnieszka Kobus (1 kwietnia) z pasją i zaangażowaniem opowiadali o tajnikach zawodu lekarza dentysty. Dzięki nim uczestnicy poznali procedury wypełniania ubytku próchnicowego i samodzielnie przygotowywali wypełnienia. W trakcie zajęć mieli również możliwość pracować z odwróconym obrazem (jak w lusterku stomatologicznym) oraz zapoznać się z możliwościami skanera wewnątrzustnego. Każdy uczestnik warsztatów mógł spróbować swoich sił na haptycznym symulatorze VR Simodont.

  Trwa rejestracja na zajęcia Warsztaty monitorowania pacjentów w dniu 12 kwietnia 2022 r.

   

  Głównym celem projektu „Biologia i Chemia po akademicku” jest ukazanie praktycznego zastosowania nauki. Pragniemy, aby biologia i chemia, przedmioty, które kojarzą się uczniom z wiedzą teoretyczną zdobywaną w celu uzyskania dobrych wyników na egzaminie maturalnym, stały się realnym zainteresowaniem, które młodzież chciałaby rozwijać na studiach. Warsztaty, w których uczniowie biorą aktywny udział ukazują praktyczne zastosowanie zdobywanej przez nich w szkole wiedzy. Celem organizacji konsultacji z ekspertami na poziomie akademickim jest danie uczniom możliwości rozwinięcia tematów, które ich ciekawią, a których z różnych względów nie mają możliwości rozwinięcia w szkole.

  Nasze działania dają możliwość bezpłatnego zgłębienia nauk medycznych, ale w sposób ciekawy, polegający na doświadczeniach. Wartością dodaną jest poznanie przez uczniów specyfiki pracy w zawodach medycznych.

   

   

  Flaga i godło Polski

  DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA
  PROGRAM SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ NAUKI - POPULARYZACJA NAUKI I PROMOCJA SPORTU MINISTRA EDUKACJI I NAUKI

  Biologia i Chemia po akademicku

  DOFINANSOWANIE
  40 000 zł
  CAŁKOWITA WARTOŚĆ
  45 000 zł

  Powrót