Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Aktualności.
 • Projekt Teraz już wiem

  Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z filmami edukacyjnymi przygotowanymi przez naukowców Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku!

   

  Dowiedź się więcej
 • Aktualności

  Warsztaty szycia chirurgicznego dla liecalistów w ramach projektu Biologia i chemia po akademicku

  21.06.2022 08:21
  Autor: Administrator UMB

  Za licealistami kolejne spotkanie w ramach projektu „Biologia i Chemia po akademicku”. Tematem przeprowadzonych w miniony poniedziałek, 20 czerwca 2022 zajęć było szycie chirurgiczne. Warsztaty poprowadziły Anna Francuziak oraz Julia Grymuza studentki 4 roku kierunku lekarskiego. W związku z dużym zainteresowaniem zajęcia przeprowadzono w dwóch turach o godz.14 i kolejne o godz.16. Każdy z warsztatów rozpoczynał się od prezentacji wprowadzającej licealistów w podstawowe zasady szycia chirurgicznego. Następnie uczestnicy z ogromnym zapałem i zaangażowaniem przystępowali do części praktycznej czyli „słynnego szycia chirurgicznego”. Przy ogromnej pomocy, wsparciu i cennych radach prowadzących warsztaty Anny i Julii wszyscy mogli poczuć się „prawie” ;) jak chirurdzy.

   

  Polecamy kolejne zajęcia. Rejestracja już aktywna:

  20 i 22 września 2022 - Zajęcia Zapłodnienie i wczesne etapy rozwoju człowieka

  Rejestracja na zajęcia Zapłodnienie i wczesne etapy rozwoju człowieka w dniu 20 września

  Rejestracja na zajęcia Zapłodnienie i wczesne etapy rozwoju człowieka w dniu 22 września

  21 września 2022 - Zajęcia Superfoods w teorii i praktyce

  Rejestracja na zajęcia Superfoods w teorii i praktyce o godz. 15:00

  Rejestracja na zajęcia Superfoods w teorii i praktyce o godz. 17:00

  Głównym celem projektu „Biologia i Chemia po akademicku” jest ukazanie praktycznego zastosowania nauki. Pragniemy, aby biologia i chemia, przedmioty, które kojarzą się uczniom z wiedzą teoretyczną zdobywaną w celu uzyskania dobrych wyników na egzaminie maturalnym, stały się realnym zainteresowaniem, które młodzież chciałaby rozwijać na studiach. Warsztaty, w których uczniowie biorą aktywny udział ukazują praktyczne zastosowanie zdobywanej przez nich w szkole wiedzy. Celem organizacji konsultacji z ekspertami na poziomie akademickim jest danie uczniom możliwości rozwinięcia tematów, które ich ciekawią, a których z różnych względów nie mają możliwości rozwinięcia w szkole.

  Nasze działania dają możliwość bezpłatnego zgłębienia nauk medycznych, ale w sposób ciekawy, polegający na doświadczeniach. Wartością dodaną jest poznanie przez uczniów specyfiki pracy w zawodach medycznych.

   

   

  Flaga i godło Polski

  DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA
  PROGRAM SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ NAUKI - POPULARYZACJA NAUKI I PROMOCJA SPORTU MINISTRA EDUKACJI I NAUKI

  Biologia i Chemia po akademicku

  DOFINANSOWANIE
  40 000 zł
  CAŁKOWITA WARTOŚĆ
  45 000 zł

  Powrót