Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Aktualności.
 • Projekt Teraz już wiem

  Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z filmami edukacyjnymi przygotowanymi przez naukowców Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku!

   

  Dowiedź się więcej
 • Aktualności

  Zajęcia w Centrum Symulacji Medycznych w ramach projektu "Biologia i chemia po akademicku"

  21.09.2022 16:44
  Autor: Administrator UMB

  19 września 2022 roku odbyły się kolejne zajęcia w ramach projektu „Biologia i Chemia po akademicku”. Warsztaty „Symulacja pracy lekarza z wykorzystanie symulatorów wysokiej wierności” przeprowadzono w dwóch turach o godz. 14:30 oraz o 16:30. Zajęcia poprowadzili: prof. dr hab. Włodzimierz Łuczyński, kierownik Zakładu Symulacji Medycznych, mgr Hanna Kurza oraz mgr Agnieszka Ukalska z Działu Nowoczesnych Metod i Technik Kształcenia. Uczestniczący w warsztatach licealiści mieli okazję „pracować” na symulatorze wysokiej wierności oraz zapoznać się pracowniami znajdującymi się w Centrum Symulacji Medycznej.

   

  Głównym celem projektu „Biologia i Chemia po akademicku” jest ukazanie praktycznego zastosowania nauki. Pragniemy, aby biologia i chemia, przedmioty, które kojarzą się uczniom z wiedzą teoretyczną zdobywaną w celu uzyskania dobrych wyników na egzaminie maturalnym, stały się realnym zainteresowaniem, które młodzież chciałaby rozwijać na studiach. Warsztaty, w których uczniowie biorą aktywny udział ukazują praktyczne zastosowanie zdobywanej przez nich w szkole wiedzy. Celem organizacji konsultacji z ekspertami na poziomie akademickim jest danie uczniom możliwości rozwinięcia tematów, które ich ciekawią, a których z różnych względów nie mają możliwości rozwinięcia w szkole.

  Nasze działania dają możliwość bezpłatnego zgłębienia nauk medycznych, ale w sposób ciekawy, polegający na doświadczeniach. Wartością dodaną jest poznanie przez uczniów specyfiki pracy w zawodach medycznych.

   

   

  Flaga i godło Polski

  DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA
  PROGRAM SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ NAUKI - POPULARYZACJA NAUKI I PROMOCJA SPORTU MINISTRA EDUKACJI I NAUKI

  Biologia i Chemia po akademicku

  DOFINANSOWANIE
  40 000 zł
  CAŁKOWITA WARTOŚĆ
  45 000 zł

  Powrót