Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Aktualności.
 • Projekt Teraz już wiem

  Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z filmami edukacyjnymi przygotowanymi przez naukowców Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku!

   

  Dowiedź się więcej
 • Aktualności

  Warsztaty Zapłodnienie i wczesne etapy rozwoju człowieka odbyły się w Zakładzie Histologii i Embriologii

  23.09.2022 15:44
  Autor: Administrator UMB
  Zapłodnienie i wczesne etapy rozwoju człowieka były tematem kolejnych warsztatów przeprowadzonych w ramach projektu "Biologia i Chemia po akademicku".  20 i 22 września 2022r. dwie grupy licealistów uczestniczyły w zajęciach w Zakładzie Histologii i Embriologii. Kierownik zakładu prof. Wiesława Niklińska, dr hab. Joanna Pancewicz i dr Agnieszka Miąsko-Kłubowicz przygotowały niezwykle ciekawe warsztaty. Zajęcia składały się z dwóch części teoretycznej i warsztatowej.
   

  Głównym celem projektu „Biologia i Chemia po akademicku” jest ukazanie praktycznego zastosowania nauki. Pragniemy, aby biologia i chemia, przedmioty, które kojarzą się uczniom z wiedzą teoretyczną zdobywaną w celu uzyskania dobrych wyników na egzaminie maturalnym, stały się realnym zainteresowaniem, które młodzież chciałaby rozwijać na studiach. Warsztaty, w których uczniowie biorą aktywny udział ukazują praktyczne zastosowanie zdobywanej przez nich w szkole wiedzy. Celem organizacji konsultacji z ekspertami na poziomie akademickim jest danie uczniom możliwości rozwinięcia tematów, które ich ciekawią, a których z różnych względów nie mają możliwości rozwinięcia w szkole.

  Nasze działania dają możliwość bezpłatnego zgłębienia nauk medycznych, ale w sposób ciekawy, polegający na doświadczeniach. Wartością dodaną jest poznanie przez uczniów specyfiki pracy w zawodach medycznych.

   

   

  Flaga i godło Polski

  DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA
  PROGRAM SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ NAUKI - POPULARYZACJA NAUKI I PROMOCJA SPORTU MINISTRA EDUKACJI I NAUKI

  Biologia i Chemia po akademicku

  DOFINANSOWANIE
  40 000 zł
  CAŁKOWITA WARTOŚĆ
  45 000 zł

   
  Powrót