Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Aktualności.
 • Projekt Teraz już wiem

  Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z filmami edukacyjnymi przygotowanymi przez naukowców Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku!

   

  Dowiedź się więcej
 • Aktualności

  Superfoods w teorii i praktyce za nami

  29.09.2022 17:25
  Autor: Administrator UMB
  28 września 2022 roku licealiści uczestniczyli w kolejnych warsztatach w ramach projektu „Biologia i Chemia po akademicku”. Zajęcia odbyły się w dwóch turach – o godz. 15:00 i 17:00. Warsztaty poprowadziły: mgr Karolina Kujawowicz oraz mgr Ewa Olechno z Zakładu Biotechnologii Żywności. Tematem zajęć były „Superfoods w teorii i praktyce”. Na warsztatach uczniowie dowiedzieli się czym są produktu superfoods, jak można wykorzystać je w codziennej diecie, jaki wpływ mają na zdrowie w tym na procesy uczenia się i zapamiętywania. Po części teoretycznej przyszedł czas na praktykę i przygotowanie przekąsek – ”kulek mocy” z superfoods w roli głównej.
   

  Głównym celem projektu „Biologia i Chemia po akademicku” jest ukazanie praktycznego zastosowania nauki. Pragniemy, aby biologia i chemia, przedmioty, które kojarzą się uczniom z wiedzą teoretyczną zdobywaną w celu uzyskania dobrych wyników na egzaminie maturalnym, stały się realnym zainteresowaniem, które młodzież chciałaby rozwijać na studiach. Warsztaty, w których uczniowie biorą aktywny udział ukazują praktyczne zastosowanie zdobywanej przez nich w szkole wiedzy. Celem organizacji konsultacji z ekspertami na poziomie akademickim jest danie uczniom możliwości rozwinięcia tematów, które ich ciekawią, a których z różnych względów nie mają możliwości rozwinięcia w szkole.

  Nasze działania dają możliwość bezpłatnego zgłębienia nauk medycznych, ale w sposób ciekawy, polegający na doświadczeniach. Wartością dodaną jest poznanie przez uczniów specyfiki pracy w zawodach medycznych.

   

   

  Flaga i godło Polski

  DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA
  PROGRAM SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ NAUKI - POPULARYZACJA NAUKI I PROMOCJA SPORTU MINISTRA EDUKACJI I NAUKI

  Biologia i Chemia po akademicku

  DOFINANSOWANIE
  40 000 zł
  CAŁKOWITA WARTOŚĆ
  45 000 zł

  Powrót