Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Aktualności.
 • Projekt Teraz już wiem

  Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z filmami edukacyjnymi przygotowanymi przez naukowców Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku!

   

  Dowiedź się więcej
 • Aktualności

  Warsztaty położnicze z udziałem licealistek odbyły się na UMB

  04.11.2022 10:15
  Autor: Administrator UMB

  27 października i 3 listopada 2022 odbyły się kolejne warsztaty w ramach projektu „Biologia i Chemia po akademicku”.

  Zajęcia poprowadziły dr Dorota Piechocka i dr Anna Sienkiewicz z Zakładu Ginekologii i Położnictwa Praktycznego.

  Uczestniczące w zajęciach licealistki dowiedziały się między innymi jakie są procedury na sali porodowej, jak wygląda przygotowanie pacjentki do porodu, jak należy postępować z noworodkiem w stanie zagrożenia życia. Najbardziej emocjonującym momentem był poród. Sala Porodowa w Centrum Symulacji Medycznej i znajdujące się tam fantomy pozwoliły przybyłym na warsztaty licealistkom poczuć się jak „prawdziwe położne” i zachęciły do studiowania tego kierunku. 

   

  Głównym celem projektu „Biologia i Chemia po akademicku” jest ukazanie praktycznego zastosowania nauki. Pragniemy, aby biologia i chemia, przedmioty, które kojarzą się uczniom z wiedzą teoretyczną zdobywaną w celu uzyskania dobrych wyników na egzaminie maturalnym, stały się realnym zainteresowaniem, które młodzież chciałaby rozwijać na studiach. Warsztaty, w których uczniowie biorą aktywny udział ukazują praktyczne zastosowanie zdobywanej przez nich w szkole wiedzy. Celem organizacji konsultacji z ekspertami na poziomie akademickim jest danie uczniom możliwości rozwinięcia tematów, które ich ciekawią, a których z różnych względów nie mają możliwości rozwinięcia w szkole.

  Nasze działania dają możliwość bezpłatnego zgłębienia nauk medycznych, ale w sposób ciekawy, polegający na doświadczeniach. Wartością dodaną jest poznanie przez uczniów specyfiki pracy w zawodach medycznych.

   

   

  Flaga i godło Polski

  DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA
  PROGRAM SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ NAUKI - POPULARYZACJA NAUKI I PROMOCJA SPORTU MINISTRA EDUKACJI I NAUKI

  Biologia i Chemia po akademicku

  DOFINANSOWANIE
  40 000 zł
  CAŁKOWITA WARTOŚĆ
  45 000 zł

  Powrót