• Projekt Teraz już wiem

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z filmami edukacyjnymi przygotowanymi przez naukowców Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku!

Dowiedź się więcej

Zajęcia w Zakładzie Biochemii Lekarskiej w ramach projektu Biologia i chemia po akademicku 3

05.04.2024 15:22

Społeczna Odpowiedzialność Nauki

5 kwietnia 2024 r. odbyły się zajęcia na temat Biochemicznych podstaw życia, które poprowadziły:  dr Justyna Bączyk i dr Anna Tokarzewicz, asystenci w Zakładzie Biochemii Lekarskiej.

Podczas warsztatów uczniowie mieli możliwość zgłębienia podstawowych zagadnień związanych z makrocząsteczkami organizmu ludzkiego, takimi jak białka, cukry, tłuszcze i kwasy nukleinowe. Dzięki praktycznym doświadczeniom, uczniowie mogli nie tylko zidentyfikować te kluczowe składniki, ale również poznać ich właściwości oraz zrozumieć ich rolę w funkcjonowaniu organizmu.

Uczestnicy projektu odwiedzili również nasze Muzeum Historii Medycyny i Farmacji.

Zapraszamy na zajęcia 6 czerwca: Kurs szycia chirurgicznego w pigułce!

Szczegóły zajęć i rejestracje dostępne na stronie projektu Biologia i Chemia po akademicku 3

Flaga i godło Polski

PROJEKT FINANSOWANY ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA PRZYZNANYCH PRZEZ MINISTRA EDUKACJI I NAUKI
    W RAMACH PROGRAMU SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ NAUKI II