Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Biomarkery Chorób Cywilizacyjnych.
 •  

  Drodzy Młodzi Naukowcy,

   

  Mam ogromną przyjemność zaprosić Państwa do udziału w I Międzynarodowej Konferencji Młodych Naukowców Biomarkery Chorób Cywilizacyjnych, która odbędzie się 21.04.2023 r. w Centrum Dydaktyczno-Naukowym Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

   

  Celem wydarzenia jest prezentacja na arenie międzynarodowej najnowszej wiedzy na temat biomarkerów wykorzystywanych w prewencji, diagnostyce oraz leczeniu chorób cywilizacyjnych. Markery biologiczne służą jako swoisty wyznacznik ciągu zdarzeń „choroba-ekspozycja”, przez co stosowane są nie tylko w diagnostyce stanów patologicznych, a ich znaczenie we współczesnej medycynie jest ogromne.

   

  Zapraszamy do wysłuchania serii interdyscyplinarnych wykładów prowadzonych przez specjalistów z zakresu nauk medycznych i nauk o zdrowiu, natomiast młodych naukowców do przedstawienia wyników badań własnych w postaci prezentacji ustnych (15 minut) i plakatowych (elektroniczna sesja plakatowa). Najlepsze prezentacje zostaną nagrodzone w ramach konkursu. W każdej kategorii przyznane zostaną miejsca I-III oraz wyróżnienia.

   

  Wydarzenie odbędzie się w formie hybrydowej. Referaty można prezentować stacjonarnie lub online, zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

   

  W imieniu Komitetu Naukowego i Organizacyjnego,

  Dr hab. n. med. Mateusz Maciejczyk