Horyzontalny Punkt Kontaktowy Polska Wschodnia serdecznie zaprasza na szkolenie online Teaming for Excellence i inne konkursy w ramach WIDERA, które odbędzie się we wtorek, 14.03.2023, w godzinach 14:30-16:00.
Podczas wydarzenia p. Kinga Słomińska z Fundacji na rzecz Nauki Polskiej opowie o komplementarnym źródle finansowania projektów Teaming – Międzynarodowych Agendach Badawczych FNP, a p. Dorota Libiszowska i p. Marcin Ogonowski z Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej podzielą się swoimi doświadczeniami z przygotowywania wniosku RACE, który otrzymał finansowanie w ramach Teaming 2022. Po prezentacjach będzie czas na dyskusję dotyczącą wniosków konkursowych i realizacji projektów w ramach Teaming for Excellence.
Rejestracja jest obowiązkowa poprzez przesłanie e-maila na adres: hpk@pb.edu.pl, zarejestrowanym zostaną przesłane linki do dołączenia do szkolenia.
Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne.
Więcej informacji udzieli Maria Szlachta z Działu Rozwoju i Ewaluacji: maria.szlachta@umb.edu.pl.
Konkurs Teaming for Excellence
Teaming jest jedną z inicjatyw mającą na celu wsparcie Unii Europejskiej w wykorzystaniu jej potencjału poprzez zwiększenie dostępu do działalności badawczo-rozwojowej. Celem inicjatywy jest usprawnienie budowy nowych Centrów Doskonałości lub usprawnianie funkcjonowania istniejących Centrów w krajach o niskiej wydajności B+I. Teaming opiera się na partnerstwach pomiędzy wiodącymi instytucjami naukowymi w Europie i najważniejszymi instytucjami będącymi beneficjentami w krajach o słabiej rozwiniętym systemie B+R. W pierwszym etapie konkursu wnioskodawcy opisują krótko koncepcję przyszłego Centrum. W drugim, składają kompletny wniosek projektowy zawierający m.in. informacje o źródłach finansowania komplementarnego, którego wysokość musi być równa co najmniej wartości projektu Teaming for Excellence finansowanego ze środków Komisji Europejskiej.
- Typ akcji: CSA
- Okres realizacji projektu: 6 lat
- Budżet na 2023: 16 mln euro
- Budżet na 2024: 158 mln euro
- Zamknięcie 1. etapu: 12 kwietnia 2023 r.;
- zamknięcie 2. etapu: 7 marca 2024 r. (dla konsorcjów, które otrzymały pozytywną ocenę w I fazie).
- Wartość projektu: 8-15 mln euro
- Orientacyjna liczba projektów, które KE sfinansuje w ramach konkursu: 18.
Informacja pochodzi ze strony Działu Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE.