Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Przemówienie powitalne wygłoszone podczas zjazdu przez Waldemara Niklińskiego.
  • Ostatnia zmiana 27.11.2012 przez Medyk Białostocki

Przemówienie powitalne wygłoszone podczas zjazdu przez Waldemara Niklińskiego

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,

Nazywam sie Waldemar Nikliński, jestem absolwentem Akademii Medycznej z 1981 roku. Razem z Włodkiem Łopaczynskim  przypadł nam w udziale zaszczyt zorganizowania II Amerykańskiego Zjazdu Absolwentów I Przyjaciół Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (…).

Witam i dziękuje bardzo pani Konsul Paulinie Kapuścinskiej za udostępnienie nam na dzisiejsze spotkanie siedziby Konsulatu w Chicago. Witam pana prof. Marka Konarzewskiego Radce Naukowego Ambasady RP w Waszyngtonie. Serdecznie witam przedstawicieli władz uczelni: JM rektora prof. Jacka Niklińskiego, prof. Leszka Chyczewskiego, prof. Sławomira Wołczyńskiego. Miłą niespodzianką jest obecność władz Białegostoku w osobie pana Włodzimierza Kusaka. Witam również przedstawicieli medycznych organizacji polonijnych prof. Marka Rudnickiego i dr Józefa Mazurka. Witamy naszego kolegę na stale mieszkającego w Polsce, który przyjechał specjalnie na nasz zjazd- prof. Jerzego Radwana.

Jeszcze raz, witam wszystkich Państwa (…)

Jesteśmy grupa uprzywilejowaną i swój sukces zawdzięczamy nie tylko swoim talentom, zdolnościom i ciężkiej pracy, ale także wiedzy i umiejętnościom wyniesionym z naszej Alma Mater, i myślę, że o tym nie zapomnimy. Mamy szczęście mieszkać w kraju emigrantów, gdzie wszystkie grupy etniczne, religijne czy kulturowe dodają koloru w bukiecie zwanym Ameryką (…) Naszą pracą, postawą i charakterem budujemy obraz Polonii i de facto jesteśmy polskimi ambasadorami. Myślę, że pomimo braku czasu, powinniśmy włączyć się w działalność różnych organizacji polonijnych, dlatego też jutrzejszy dzień zaczniemy od przypomnienia historii polskiej emigracji w Muzeum Polonii w Chicago. Nasze indywidualne osiągnięcia w nauce, przemyśle farmaceutycznym, opiece medycznej czy pracy społecznej stanowią grupowy sukces Polonii i naszej Alma Mater. Będziemy sie tym dzielić tutaj w Chicago w ciągu następnych dwóch dni naszych obrad.

Jeszcze raz wszystkich Państwa witam i otwieram nasz zjazd.

Skróty od redakcji