Wakacje w Muzeum Historii Medycyny i Farmacji 2016

W MUZEUM HISTORII MEDYCYNY I FARMACJI UMB

POZNAJ TAJNIKI DAWNEJ MEDYCYNY I FARMACJI

LIPIEC – SIERPIEŃ 2016

ZAJĘCIA EDUKACYJNE DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH:
    1.TAJNIKI DAWNEJ FARMACJI

Uczestnicy poznają tajemniczy świat dawnej apteki, zobaczą naczynia i narzędzia do wytwarzania surowców i leków, oryginalne meble apteczne, poznają rośliny lecznicze. W muzealnym laboratorium edukacyjnym wykonamy nietypową pamiątkę muzealną.

2.TAJNIKI DAWNEJ MEDYCYNY

Podczas zajęć uczestnicy zwiedzą gabinet stomatologiczny, okulistyczny, szpital polowy, gabinet radiologiczny oraz anatomiczny. Na zakończenie wykonają nietypową szczękę.

3. PROJEKT Z RYCINY CZYTANY

Zwiedzanie wystawy czasowej PROJEKT Z RYCINY CZYTANY oraz siedziby głównej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku – dawnego Pałacu Branickich. W laboratorium edukacyjnym uczestnicy wykonają nietypowy Pałac Branickich.

Czas trwania – ok. 45 min., grupa wiekowa: 5 – 19 lat

CENA: 5 zł od osoby (za jedne zajęcia) –  zajęcia z odlewami z gipsu lub

10 zł. (od os.) –  zajęcia z wykonaniem "pamiątkowych mydełek"

Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszą rezerwację. Zapisy pod numerem tel. /85/ 748 54 05; 748 54 67.