UMB poszerza kompetencje studentów w zakresie opieki geriatrycznej - wizyta w Pampelunie

25.05.2017 07:28

Dobiega końca I edycja projektu pn. "Rozwój kompetencji studentów UMB niezbędnych do pracy w ramach zespołu terapeutycznego z pacjentem geriatrycznym", realizowanego z funduszy europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Rozwój Edukacja (PO WER).

Jego głównym celem jest przygotowanie studentów kierunków: lekarskiego, pielęgniarstwa i fizjoterapii UMB (72 osób) do wejścia na rynek pracy, poprzez wprowadzenie długofalowej i kompleksowej strategii podnoszenia kompetencji pożądanych przez pracodawców w zakresie interdyscyplinarnej opieki nad pacjentem geriatrycznym. Projekt obejmował między innymi szereg warsztatów, takich jak:

Warsztaty z zakresu komunikacji w interdyscyplinarnym zespole terapeutycznym, Warsztaty z zakresu kompetencji analitycznych w interdyscyplinarnym zespole terapeutycznym.

Na zakończenie odbyły się dwie wizyty studyjne: krajowa (Podlaskie Centrum Psychogeriatrii w Białymstoku i zagraniczna. O drugiej wizycie (23 osoby w II turach), w Sociedad Navarra Geriatría y Gerontología - Servicio de Geriatría del Complejo Hospitalario de Navarra (CHN) w Pampelunie (Hiszpania), pisała lokalna, hiszpańska prasa: