Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Aktualności.
  • Aktualności

    Prof. dr hab. Robert Flisiak ponownie wybrany na prezesa Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych

    29.09.2021 07:15
    Autor: Administrator UMB
    Prof. dr hab. Robert Flisiak, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii UMB został ponownie wybrany przez Walne Zebranie członków Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych do pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Głównegow kadencji 2021-2024. Profesor Flisiak pełnił już tę zaszczytną funkcję w mijającej kadencji 2018-2021.

     

    Strona internetowa Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych

     

    Profesor Robert Flisiak w tym roku znalazł się  na 3. miejscu w rankingu 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie. Ranking ogłosił portal Puls Medycyny. Członkowie kapituły wyłonili laureatów prestiżowego plebiscytu najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie i systemie ochrony zdrowia.
    Profesor Robert Flisiak Kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, a w przeszłości Dziekan (2005-2008) i Prorektor (2008-2012) tej uczelni. Specjalista chorób wewnętrznych (1988) i chorób zakaźnych (1991). Odbywał staże naukowe i zawodowe w Nowym Jorku, Londynie i Salzburgu. Aktualnie Prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, Prezydent Central European Hepatologic Collaboration oraz Przewodniczący Polskiej Grupy Ekspertów HBV. W przeszłości (2013-2016) Prezes Polskiego Towarzystwa Hepatologicznego. Jest redaktorem czasopisma Clinical and Experimental Hepatology.Redaktor i autor rozdziałów w licznych podręcznikach, w tym redaktor polskiego wydania „Harrison – choroby zakaźne”, a także wydanego w roku 2020 4 tomowego podręcznika dla studentów i lekarzy „Choroby zakaźne i pasożytnicze”. Aktywność naukowa obejmuje choroby zakaźne i choroby wątroby, a na dorobek naukowy składa się 361 publikacji zarejestrowanych w Web of Science Core Collection (h-index: 41, ponad 13 tys. cytowań). Uczestniczył jako główny badacz, koordynator krajowy lub wiodący badacz w blisko 200 badaniach klinicznych. Inicjator i koordynator licznych wieloośrodkowych projektów badawczych.

     
     
    Powrót