Sukcesy Doktorantów UMB na konferencji Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego w Atenach

30.04.2024 19:55
    Studentka II roku Szkoły Doktorskiej, lekarz Anna Kurasz, otrzymała nagrodę Young Investigator Award na konferencji naukowej Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Ateny 25-27.04. 2024 roku.
    Laureatka przedstawiła wyniki swojej pracy pt. "Air Quality and the Risk of Acute Atrial Fibrillation (EP-PARTICLES): A Nationwide Study in Poland" dotyczącej metod prewencji środowiskowych czynników rozwoju arytmii.
    Praca zyskała najwyższe uznanie w gronie sędziów spośród kilkuset zgłoszonych na konferencję. Na uwagę zasługuje też praca lekarza Michała Świeczkowskiego "Air Pollution as a Trigger for Ischemic Stroke – Analysis of 80 million Person-years of Follow-up (EP-PARTICLES study)”, studenta II roku Szkoły Doktorskiej. Praca ta również znalazła się w wąskim gronie finalistów.

Laureaci pracują w Klinice Kardiologii Inwazyjnej, Chorób Wewnętrznych z OIOK i Pracownią Hemodynamiki UMB/USK, której kierownikiem jest prof. dr hab. Sławomir Dobrzycki.
    Opiekunem naukowym obu rozpraw doktorskich jest dr hab. Łukasz Kuźma.