Złoty medal studentek UMB w Podlaskiej Akademickiej Lidze Międzyuczelnianej w Siatkówce Plażowej Kobiet

20.05.2024 08:32

Z dumą informujemy, że studentki Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku zdobyły złoty medal w rozgrywkach Podlaskiej Akademickiej Ligi Międzyuczelnianej w Siatkówce Plażowej Kobiet w roku akademickim 2023/2024. Organizatorem ligi był nasz Uniwersytet, a zmagania odbyły się na plażowych boiskach w Dojlidach. Trenerką przygotowującą studentki do zawodów jest mgr Jolanta Tobiś-Rozwarska, kierownik Studium Wychowania Fizycznego I Sportu

Turniej męski miał miejsce 13 maja 2024 roku, natomiast turniej żeński odbył się w dniach 14-15 maja 2024 roku. W rywalizacji uczestniczyło łącznie 8 par męskich i 10 par żeńskich, prezentując wysoki poziom umiejętności i zaciętości sportowej.

Nasze zawodniczki zaprezentowały znakomitą formę, zdobywając złoty medal w rywalizacji żeńskiej. Na poniższym zdjęciu, pośrodku w czarnych koszulkach, widoczne są nasze mistrzynie ze złotymi medalami:

• 4 od prawej: Emilia Wyłuda, studentka V roku kierunku Fizjoterapii,
    • 5 od prawej: Ewa Jarzembowicz, studentka IV roku kierunku Lekarskiego.

Gratulujemy naszym zawodniczkom ich wyjątkowego osiągnięcia i dziękujemy za wysiłek oraz zaangażowanie, jakie włożyły w przygotowania i udział w turnieju. Wyrazy wdzięczności kierujemy także do wszystkich, którzy wspierali nasze drużyny podczas rozgrywek.