Nowy konkurs FNP: START

17.10.2014 10:38
    Autor: Dział Rozwoju i Ewaluacji

Szanowni Państwo,

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej ogłosiła nabór wniosków w kolejnej edycji konkursu START – stypendia dla młodych uczonych.

Celem konkursu START organizowanego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej jest przyznanie rocznych stypendiów dla wybitnych młodych uczonych na początku kariery naukowej posiadających udokumentowane osiągnięcia w swojej dziedzinie badań.

Adresatami konkursu sąwWybitni młodzi uczeni ze znaczącymi sukcesami w swojej dziedzinie nauki, którzy:

- nie przekroczyli wieku 30 lat w roku składania wniosku*(lub 32 lat** w przypadku kandydatów, którzy korzystali z urlopów wychowawczych/macierzyńskich),

- są pracownikami (ze stopniem naukowym magistra lub doktora) lub doktorantami w szkole wyższej lub innej krajowej instytucji,do której celów statutowych należy prowadzenie badań naukowych,

- mają dorobek udokumentowany publikacjami (artykuły w uznanych periodykach naukowych lub pozycje książkowe).

Wysokość rocznego stypendium wynosi obecnie 28 000 zł.

W edycji 2015 Fundacja przyzna ok. 130 rocznych stypendiów.

W przypadku zainteresowania w/w konkursem uprzejmie proszę o wcześniejszy kontakt z Panią Agnieszką Szczepurą, email: agnieszka.szczepura@umb.edu.pl tel:  85 748 5489.

Sporządzone wnioski należy składać do Działu Nauki i Współpracy Międzynarodowej w dwóch egzemplarzach, do podpisu przez osoby reprezentujące jednostkę, do dnia 24 października 2014 roku.

Termin składania wniosków do w/w konkursu upływa dnia 31 października 2014 r.

Z poważaniem,

Prof. dr hab. Adam Krętowski