Dr Magdalena Muskała w Prezydium ICOM Poland

23.01.2024 12:58

Zdjęcie przedstawią Dr Magdalenę MuskałaKierownik Samodzielnej Pracowni i Muzeum Historii Medycyny i Farmacji UMB w dniu 16 stycznia 2024 roku weszła w skład Prezydium Komitetu Narodowego ICOM Poland.

ICOM, czyli Światowa Rada Muzeów, jest największą i najważniejszą międzynarodową organizacją skupiającą muzealników i muzea, ustanawiającą standardy ochrony dziedzictwa kulturowego. ICOM powstał w 1946 roku w Paryżu. Organizacja skupia w sobie ponad 45 000 profesjonalistów z branży muzealnej, posiada 119 komitetów krajowych, w tym w Polsce.

Magdalena Muskała oprócz Prezydium ICOM Poland jest również inicjatorką powołania jedynego w Polsce Stowarzyszenia Muzeów Uczelnianych, w którym od początku pełni funkcję wiceprezesa. Jest również w Prezydium Stowarzyszenia Muzealników Polskich.