Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Aktualności.
 • Aktualności

  Wizyty studyjne studentów w centrum protetyczno-edukacyjnym firmy Zirkonzahn we Włoszech

  03.06.2023 18:39
  Autor: Administrator UMB
  W maju i czerwcu 2023r. studentki i studenci III roku kierunku Techniki Dentystyczne oraz V roku kierunku Lekarsko-Dentystycznego wzięli udział w wizytach studyjnych z zakresu CAD CAM w centrum protetyczno-edukacyjnym firmy Zirkonzahn we Włoszech (Molini di Tures). Wizyty studyjne odbyły się już po raz czwarty. Kolejna, ostatnia już edycja, zostanie zrealizowane w roku akademickim 2023/24 dla 20 studentów/ek.
  Studenci pod okiem instruktora wykonywali wirtualne projekty prac protetycznych, które posłużyły do zajęć warsztatowych realizowanych w UMB z zakresu wykonawstwa prac protetycznych. Ponadto uczestnicy wizyt studyjnych dowiedzieli się jak pracować z najnowszą wersją oprogramowania CAD, maszynami ora szeregiem materiałów wykorzystywanych w technice CAD/CAM.
  Dla komfortu i jakość nauki, zajęcia odbywały się w dwóch 5-osobowych grupach. Po całodziennej, wytężonej pracy uczestnicy wizyt mogli skorzystać z dodatkowych aktywności i atrakcji dostępnych w okolicy: rowery, wspinaczka na ściance czy trekking nad wodospad Cascate di Riva.
  Opiekunkami grup IV edycji wizyt studyjnych były: Pani mgr Anna Kropiwnicka z Zakładu Technik Dentystycznych oraz Pani Urszula Roszkowska z Działu Współpracy Międzynarodowej.
  Udział studentów UMB w zagranicznych wizytach studyjnych został zrealizowany w ramach projektu pn. ,,Zintegrowany Program Kształcenia z wykorzystanie innowacyjnych metod w zespole stomatologicznym", współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach POWER 2014-2020.
  Powrót