Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. 1990-1999.
  • Ostatnia zmiana 13.03.2015 przez Administrator UMB

1990-1999

1990

• Aula Wielka pałacu Branickich otrzymała wystrój wzorowany na kanonach funkcjonujących w XIX wieku.
    • Stanowisko Rektora AMB objął prof. Andrzej Kaliciński.
    • Tytuł doctora honoris causa otrzymali: prof. Maria Zofia Byrdy, prof. Witold Janusz Rudowski, prof. Bronisław Słomiany, prof. Hans Klaus Breddin.

• Wydano pierwsze dyplomy magistra farmacji.
    • Tytuł doctora honoris causa uzyskali prof. Jacques Paul Borel oraz prof. Maria Kopeć.

• Tytuł doctora honoris causa otrzymał Prezydent Ryszard Kaczorowski.

1993

• Po raz pierwszy absolwent Oddziału Analityki Medycznej otrzymał stopień naukowy doktora habilitowanego.
    • Tytuł doctora honoris causa uzyskał prof. Ronald Lee Terjung, prof. Stefan Niewiarowski, prof. Akikazu Takada.
    • Stanowisko Rekrora AMB objął prof. Jan Górski.

1995

• Tytuł doctora honoris causa otrzymał prof. Rodger Lee Bick oraz prof. Stanisław Konturek.

1996

• Po raz pierwszy absolwent Wydziału Farmaceutycznego uzyskał stopień naukowy doktora.
    • Tytuł doctora honoris causa uzyskał prof. Jean Cohen.

1997

• Powołano Samodzielną Pracownię Historii Medycyny i Farmacji z ekspozucją muzealną.

1998

• Tytuł doctora honoris causa otrzymał prof. Zbigniew Religa, prof. Antoni Gabryelewicz.

• Na Wydziale Lekarskim powołano Oddział Pielęgniarstwa.
    • Oddano do użytku budynek Collegium Novum.
    • Stanowisko Rektora AMB ponownie objął prof. Zbigniew Puchalski.